fbpx

в школах України

Оповідання Габрієля Гарсіа Маркеса «Стариган з крилами»

Автор: Крутенко Анна, учениця 11 класу загальноосвітньої школи №16. м. Сміла Черкаської області
Захоплення – фотографування
Куратор: Бойко Марина Володимирівна

Напевно, у кожного із нас вдома є книга, яку ми перечитуємо багато разів, але, від сторінок якої, просто неможливо відірватися. Я не можу сказати, що у мене є тільки одна улюблена книга, книг досить багато, адже це історія і смаки кожної єпохи. Деякі з них безнадійно втратили свою принаду, інші – актуальні і читаються з інтересом і сьогодні. Особливо мені цікаві книги, які перегукуються з сьогоденням, піднімають проблеми актуальні для нашого суспільства. На сьогоднішній день у нашому житті існує багато проблем, пов’язаних як з матеріальними, так і з духовними цінностями. Кількість цих проблем тільки збільшується, і я впевнена, що не можна закривати очі, сподіваючись, що все вирішиться. Необхідно самим братися за цю нелегку роботу, адже стан всього суспільства – це справа кожного, бо велике суспільство складається з людей, з кожного із нас, скільки б років нам не було.
Однією з проблем сучасності є проблема духовного та морального падіння суспільства.
Подібна проблема розглядається у оповіданні «Стариган з крилами» мексиканського письменника Габрієля Гарсіа Маркеса. У творі наявна проблематика самої людини, її поведінки та вчинків. Маркес розповідає нам про ангела, котрий прилетів до звичайної родини, де хворів хлопчик. Родина ж, в свою чергу, негативно сприймає ангела, вони просто починають заробляти на ньому гроші, беручи їх із інших, котрі хочуть побачити це Боже створіння. Але, перегортаючи сторінки, далі ми поступово розуміємо, які жорстокі люди, котрі заради грошей ладні на все. Уособленням зла, ненависті, та жорстокості перед нами постають Пелайо та Елісенда. Це в них втілено багато жорстокості, навіть до святого. Коли я читала твір у мене постало питання, чому ангел прилетів саме до цієї родини? Але перша моя думка була така – щоб врятувати їхнього сина. Та, ні – рятувати потрібно було в першу чергу дорослих членів родини, та жителів всього містечка. Саме вони захворіли, зневірилися, втратили мораль. У творі є момент, коли ангел захворів і його оглядав лікар, і як виявилося, у нього було безліч хвороб, можливо то були всі ті хвороби людей, адже не дарма ангелів називають «охоронцями». Неважливо те, як він був одягнений і скільки років йому було, це ангел і іншого розуміння я не потребувала. Мене вразило це відношення людей до святості. Таке враження ніби всі зневірилися, і навіть не думають щось змінювати у житті. Напевно всі помічали, що коли у нас проблеми, коли ми хворіємо, коли нам щось потрібно, ми завжди просимо допомоги у Бога. Але чому ж ці люди такі зневірені? Можливо, цей ангел прилетів для того щоб люди почали вірувати і цінувати святість? Навіть, якщо і так, ми розуміємо що це марно. Чому янгол був саме старим, а не молодим красенем? Та мабуть тому, що янголи охоронці сприймають на себе всі фізичні та моральні хвороби людства, а коли з ним трапилася біда, натовп просто жорстоко зустрів його появу. Люди б’ють його камінцями, припікають бік розжареним залізом, а янгол просто терпить.
У творі багато проблем, про які варто говорити: віра, любов до ближнього, цінування святості, і терплячість.
Чому саме це моя улюблена книга? Тому що, читаючи її, я розумію, що потрібно бути добрішим до інших, неважливо до кого – до всіх.
Цей твір був написаний давно, але проблеми відображають наше сьогодення. Мені здається, що люди не змінилися, а стали ще більше жорстокішими. Кожного дня можна побачити, почути про образи, вбивства, ненависть. Багато хто не зупиняється ні перед чим заради власної наживи, збагачення. Люди втратили моральні цінності – відходять в минуле благородство, лицарство, добро, щирість. Чому молодь обирає наркотики, алкоголь, цигарку? Чому одні збагачуються, а інші – раді кусню хліба? В світі так багато несправедливості, брехні, підлості! Янголи, мабуть назавжди покинули землю, бо світ не хоче мінятися, ставати кращим. Так і хочеться крикнути: «Люди, зупиніться! Завтра буде запізно!»

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”