в школах України

Любов – над бурі зведений маяк

Автор: Бондаренко Наталя, учениця 11 класу Великоновосілківської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів №2, Донецької області
Учитель: Александрова Олена Василівна

Любов – над бурі зведений маяк,
Що кораблям шле промені надії.
Це – зірка провідна, яку моряк
Благословляє в навесній стихії.

Життя людині дається лише один раз. Воно має свій початок і свій кінець, а якою буде середина вирішуватиме сама людина. Йдучи життєвою стежкою, кожна людина зустрічає своє кохання, яке потім може стати або змістом усього життя, або життєвою трагедією. Кохання – це мистецтво, оволодіти яким зможе не кожен.
Тема кохання є однією із провідних тем світової літератури. Саме тому вже кілька століть над нами сяє одна з зірок, яку запалив В.Шекспір. Ця яскрава зірочка має символічну назву – Кохання; зірочка, яка продовжує сяяти і сьогодні, освітлюючи яскравим світлом долі закоханих.
Змінюються умови життя і сьогоднішні підлітки, звичайно інші, але незмінним є те, що їхні душі теж відкриті палким почуттям. Я гадаю, що в сучасному світі саме кохання повинно бути тією великою силою, на якій триматиметься життя.
Я знаю, що у кожної людини своя історія кохання. Історія, яка є величною силою, що здатна змінити людину, окрилити її, піднести до незбагненних висот. Скільки світових шедеврів – літературних,живописних, музичних створено на цю тему. Хіба може звичайна людина додати щось суттєве до вічної теми,до якої зверталися генії?! Одним із таких генів є
В. Шекспір, який і створив такі геніальні образи, як Ромео та Джульєтти.
Мені здається, що саме історія Ромео і Джульєтти є вічною, а образи головних героїв – безсмертними.
Ромео і Джульєтта – люди нового покоління, котрі прагнули до щастя. У них була віра в те, що кохання здатне подолати будь-які перешкоди. Не дивлячись на те, що вони належать до ворогуючих родин, герої не відмовляються від кохання.
Те, що Джульєтта всього тринадцять ще раз доводить, що велике почуття притаманне і юним душам. Кохання до героїв прийшло раптово та несподівано, і я думаю, що саме це зробило їх дорослими. Все забуто: й родичі, й минулі обов’язки – душі героїв розкрито назустріч щастю. Відданість коханому, віра вРРР Ромео, рішучість, відчуття особистої правоти – все це робить Джульєтту найяскравішим символом людського почуття.
Автор дуже чітко відобразив реалії дійсності: адже в житті все складно і не завжди можна протистояти злу. Прочитавши цей твір, я задумалась: чи є в нас, сьогоднішніх підлітків та сила духу, незламність, вірність, святість, чистота почуттів, щоб не зламатися під впливом життєвих труднощів? Чи зможемо ми, молодь, не поплисти течією без перешкод, чи здатні ми на подвиги заради кохання?Чіткої відповіді дати на ці питання неможливо, але як прикро усвідомлювати те, що в наш час навряд чи знайдеш пару закоханих тих, хто заради кохання здатні на все. Сучасні підлітки закохуються, а чи кохають вони? Так, звичайно, кохають. А чи варте це кохання самопожертви? Я думаю, що серед людей сьогоднішнього покоління не знайдуться ті, хто буде справжнім прототипом шекспірівських героїв.
Я впевнена, що кожна моя ровесниця мріє про велике кохання і високі почуття. Іноді ці мрії маскуються байдужістю, але вони є. Тільки останнім часом важко знайти хлопця, який би чемно ставився до дівчат. А дівчата? Багато з них палять цигарки, нецензурно висловлюються, намагаються бути дорослішими… Зараз навіть справжньої дружби між хлопцями та дівчатами не існує. А іноді так хочеться уваги і теплоти, справжньої чоловічої підтримки та допомоги. Сучасна молодь, на жаль, віддає перевагу грошам та дорогим речам, ніж духовним цінностям. Вони не усвідомлюють, що людина може прожити без багатьох речей, які здаються потрібними, за якими усі женуться. У підлітків переважають думки про бізнес,гроші, кар’єру. Можна жити без надлишку грошей, без зайвих витрат, без непотрібних розваг. Але хіба можна жити без кохання?Принаймні, у мене з’явилися сумніви, що серед моїх однолітків хтось здатен на подвиги заради кохання.
Прикро усвідомлювати те, що сьогодні навіть дрібні суперечки можуть вбити почуття, а як хочеться, щоб справжні почуття це лише загартовувало, робило їх міцнішими, світлішими та прекраснішими. Саме це і довів Шекспір своїм твором, він сказав, що кохання своєю самовідданістю, навіть смертю, несе спокій, світло, примирення. Смерть Ромео і Джульєтти – не лише трагічний урок, це – найкращий урок вірності. Образи Ромео і Джульєтти є вічними. Вони пройняті оптимістичною вірою в Людину. В цих святих образах зображено прекрасне, чисте і радісне почуття кохання.
Як хочеться, щоб саме кохання штовхало нас творити, працювати, здійснювати подвиги. А той, хто крізь життя проніс це святе почуття, міг би упевнено сказати : « Я прожив недаремно!»
Любов рухає світом, живить філософію життя. Тому не дивно, що ця тема залишається невичерпаною, а образи шекспірівських героїв – вічними.

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”


×
Exit mobile version