в школах України

«Учитель року-2011»: підбиття підсумків

10-11 листопада 2011 р. у Чернігові, на базі ОІППО імені К.Д. Ушинського проходила робота Всеукраїнської школи педагогічної майстерності (далі – Школа) за підсумками конкурсу «Учитель року – 2011» в номінаціях «Світова література», «Початкові класи», «Історія», «Німецька мова», «Образотворче мистецтво». Її тема, «Конкурс «Учитель року» – грані педагогічної творчості», виявилася надзвичайно актуальною і викликала зацікавлення не лише в учасників, а й обласних ЗМІ. У роботі Школи взяли участь проректори ОІППО, методисти-організатори І та ІІ турів і переможці ІІІ (заключного) туру Конкурсу, а також завідувачі РМК та керівники РМО учителів зазначених предметів, представники фахових видань.

З вітальним словом до учасників цього поважного педагогічного форуму звернувся очільник ЧОІППО В. М. Тандура, який сприяв злагодженій роботі співробітників інституту щодо чіткої організації роботи Школи, а також традиційно, «по-чернігівському» теплого прийняття гостей з усіх куточків України.
На пленарному засіданні пролунали ґрунтовні виступи. Так, у своїй доповіді «Конкурс «Учитель року»: історія – сучасний стан – перспективи (методологічний аспект)» голова журі Конкурсу-2011 в номінації «Світова література», зав. кафедрою теорії, історії та методики викладання зарубіжної літератури Київського університету імені Бориса Грінченка, президент Української асоціації викладачів зарубіжної літератури Ю. І. Ковбасенко проаналізував зокрема й цікавий ексклюзивний досвід чернігівців (автори ідеї та безпосередні виконавці – О. А. Гальонка, Т. П. Матюшкіна, О. О Будлянська, Г. М. Корінь та ін.) щодо забезпечення подальшого фахового зростання переможців і лауреатів Конкурсу в номінаціях «Українська мова та література» і «Світова література», яке відбувається у процесі проведення на базі ЧОІППО традиційних щорічних «Чернігівських педагогічних зустрічей».
Велику зацікавленість присутніх викликали також виступи методиста вищої категорії Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (ІІТЗО) Н. Л. Клясен («Комунікативна компетентність як найсуттєвіший компонент професійної діяльності вчителя»), зав. кафедрою української мови та літератури Т. П. Матюшкіної («Організаційно-методичне забезпечення конкурсу «Учитель року») та проректора ЧОІППО О. А. Гальонки («Чернігівські педагогічні зустрічі як форма впровадження перспективного педагогічного досвіду»).
Методист вищої категорії ІІТЗО Є. І. Науменко презентувала збірку нарисів «Когорта найсильніших», присвячену висвітленню життєвого шляху та творчих здобутків плеяди переможців Усеукраїнського конкурсу «Учитель року» за період з 1995 по 2010 роки. У рамках педагогічного форуму відбулося також обговорення проекту нового Положення про конкурс «Учитель року».
Справжньою «родзинкою» Школи, звісно, стали виступи цьогорічних переможців Конкурсу, заслужених учителів України: учителя-методиста світової літератури гімназії № 143 Оболонського району м. Києва О. Ф. Невмержицької, учителя-методиста початкових класів Чернівецької спеціалізованої школи І ступеня № 2 О. К. Косован, вчителя-методиста історії Чернівецького ліцею № 1 математичного та економічного профілю О. Г. Майданик, які поділилися своїми враженнями та досвідом, набутими безпосередньо під час Конкурсу, а також висловили пропозиції та побажання щодо його вдосконалення. Кульмінацією роботи Школи стали їхні відкриті уроки, а також презентація персонального педагогічного досвіду. Завершилася робота школи круглим столом, де всі учасники, у т. ч. представники фахової преси (Н. В. Жданова, Г. Б. Шалагінова та ін.) висловили свої міркування, пропозиції та побажання.
Організатори школи добре продумали також культурну програму. Господарі та гості міста під час екскурсії «Чернігів стародавній і сучасний» відвідали середньовічні чернігівські храми, а увечері переглянули виставу Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка.
Тож учасники Всеукраїнської школи педагогічної майстерності роз’їхалися по домівках із чималим багажем позитивних вражень і нових ідей.
Анастасія Ковбасенко

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”


×
Exit mobile version