в школах України

Відгук на книгу, прочитану влітку («Снігова королева» Ганса Християна Андерсена)

Автор: Назарова Валерія, учениця 5-го класу Дмитро-Дар’євської загальноосвітньої школи Олександрівського району Донецької області
Захоплення: танці, вокал, художня самодіяльність
Вчитель: Воронова Ольга Петрівна

Літо 2013 року було спекотним. Я мріяла про морозиво, прохолоду, згадувала зимові канікули. Так, мріючи, я йшла до сільської бібліотеки. Ніна Ташпулатівна, наш бібліотекар, запропонувала мені книжку з нового придбання – «Снігова королева» Ганса Християна Андерсена. З обкладинки на мене дивилася красуня у вишуканому вбранні, наче насміхалася з моїх мрій про прохолоду.
Про сюжет цієї казки я знала з мультфільму, кінофільму. Але ж я вже не могла випустити її з рук. Мене не тільки привабила обкладинка цієї книжки, мені ще захотілося порівняти задум автора казки з екранізаціями цього твору. І не пожалкувала про своє рішення.
Ця казка про перемогу добра (гарячого, люблячого серця, справжніх почуттів) над злом (холодним, безжальним серцем).
Головна героїня, Герда, подолала всі перешкоди, випробування, і всі, хто з нею зустрічався, були підкорені її щирим серцем і відкритою душею.
У Сніговій королеві за зовнішньою красою криється внутрішня потворність. Вона вродлива, але холодна, нежива. Саме такий конфлікт між зовні однаково гарними героїнями, духовно різними, спостерігається у казці Андерсена «Снігова королева». Герда оживила кущі троянд у саду чаклунки, а головна її мета – оживити серце Кая. Вона цілувала Кая в щоки, очі, руки, ноги – і він ожив. Але цілувати вміє і Снігова королева, поцілунок її був холодніший від криги. Він пронизав хлопчика наскрізь, і той ледве не помер. Два поцілунки. Один робить хлопчика холодним, неживим, наче крига, а інший – змушує його серце битися і повертає йому людські почуття.
Я зрозуміла, що яким би не був талановитим режисер, оператор, актори, ніщо не може порівнятися з авторським словом, з душею, яку автор вкладає у свій твір. Отже, найціннішим у нашому житті залишається, на мій погляд, книга!
Особливе захоплення у мене викликали ілюстрації у цій казці. Їх виконав відомий український майстер книжкової графіки Владислав Єрко – переможець низки престижних книжкових виставок. «Снігова королева» здобула Гран-прі на конкурсі «Книга року – 2000» (Україна) та титул «Найкраща дитяча книжка 2006» (США).
Прочитавши цю казку, я вирішила: краще грітися на літньому сонечку, ніж опинитися у холодному палаці Снігової королеви. У неї і про морозиво забудеш! Краще буду чекати зимових канікул, і, хто його знає, може, ще раз перечитаю цю казку і перегляну ілюстрації Владислава Єрко, але вже разом із друзями.

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”


×
Exit mobile version