в школах України

Актуальність роману Достоєвського

Автор: Пунтус Тетяна, учениця 10 класу Високопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Олександрівського району Донецької області.
Куратор: Гарна Світлана Юріївна

Є письменники, у світ книжок і героїв яких входиш просто, «без запрошення». Такий А.П. Чехов. Його оповідання можна читати в будь-який час, без кінця. Але є художники слова, для читання книг яких мало навіть особливого настрою. Їх не зрозуміти і не розгадати «таємницю», якщо не буде попередньої підготовки. Для мене таким був Федір Михайлович Достоєвський. Я хочу поділитися враженнями після прочитання його роману «Злочин і кара», який не може не схвилювати жодного читача, і який залишив слід у моєму житті. Хоча твір написаний у 1886 році, але він не втрачає своєї актуальності до цих пір. Адже цей роман – один із уславлених пам’ятників зарубіжної літератури. Автор створив «роман-трагедію», в якому порушені та об’єднані воєдино соціальні, філософські, психологічні питання, що цікавили і хвилювали людство за всіх часів. Ідейна проблематика та художня майстерність письменника зумовили незгасаючу цінність твору.
Роман створювався в умовах страшенних злиднів. Він складається із шести частин з епілогом. Одна частина – опис героя Раскольникова і його шлях до злочину. Решта п’ять розповідає про те, як він мучився, страждав через те, що накоїв. Петербург у творі – дійова особа. Образ міста стає символом страшного світу, де бідному і слабкому нема порятунку, де все продається й купується. На думку Порфирія Петровича, «середовище» для злочину має велике значення. Раскольников, який живе в такому середовищі, переконується, що люди діляться на «звичайних» і «незвичайних». Хлопець довго розмірковував, на який бруд спроможне його серце. Він довго відкидав погані думки, не зважувався на вбивство. Але бажання всім довести, що він «не створіння тремтяче», все ж таки наштовхує його на злочин.
Я вважаю, що ми живемо в ті часи, коли злочинність захоплює суспільство. Жорстока, всепоглинаюча боротьба між добром і злом – ця проблема стояла і буде стояти перед людством завжди. Коли я прочитала цей роман, то змогла глибше зрозуміти сенс життя. Тому ця книга корисна всім людям. Вона змушує задуматися кожного над тими проблемами і питаннями, про які хотів попередити нас Федір Достоєвський.

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”


×
Exit mobile version