в школах України

Ідеї для весняного інтер’єру робочого кабінету

1. Багато квітів. Живі квіти – дивовижні самі по собі. Чарівні букетики з сезонних квітів наповнять класну кімнату весняним настроєм і ароматом. Щоб вони не в’янули занадто швидко, краще використовувати не зрізані рослини, а квіти з цибулинами. Але вони дорогі і недовговічні. Тому можна задіяти і штучні квіти. Із застосуванням нових синтетичних матеріалів вони виглядають тепер нітрохи не гірше живих, а іноді їх просто неможливо відрізнити. Хорошою ідеєю дя весняного інтер’єру класної кімнати також стануть букети, зроблені власноруч вами і учнями з різних матеріалів: паперу, тканини, вовни, полімерної пластики (наприклад, весняні тюльпани з тканини).

2. Квітучі гілки. Милуватися квітучими гілками можна нескінченно, це один з найбільш чудових моментів весни. До сезону цвітіння ще далеко, але цілком під силу придбати декоративну квітучу гілку в магазині або навіть змайструвати чудо-дерево для свого кабінету. З кольорового паперу або журнальних сторінок виріжте маленькі різнокольорові листочки. Складіть два листочка, проклавши між ними тонкий дріт, і склейте. Потім обкрутить вільний кінець дроту навколо гілки. Чим більше яскравого листя, тим живописніше буде виглядати подібний декор.

3. Вази. Незвичайні яскраві вази додадуть «родзинку» вашому навчальному кабінету. У скляну вазу з водою можна занурити різнокольорові гудзики або камінчики. Потім поставте туди квіти – живі або створені зі стрічок, гудзиків і трубочок для води. Це можуть бути і зроблені власноруч вази із декорованих банок і бутилок різних розмірів, яєчної шкаралупи, різних природних матеріалів.

4. Весняні горщики для квітів. Горщики з зеленню у вашому кабінеті можна розмалювати по-весняному, декорувати за допомогою техніки декупаж, обклеїти кольоровим скотчем. 

5. Декор з птахами. Поселіть у вашому кабінеті різнокольорових пташок – і атмосфера на уроках стане ще чарівнішою. Пташки-підвіски, гірлянди з пташками, пташки навколо весняного букету та інше, що вам підкаже фантазія.  

6. Метелики. Виріжте з паперу за трафаретом два-три десятка метеликів – великих і маленьких, різних кольорів. Потім зберіть їх у зграйки і приклейте однією половинкою крил до стіни або до панно із шпалер. Буде здаватися, що чудові метелики немов злітають зі стіни.

7. Фоторамки. Чому б не зробити весняні фоторамки з тканини, картону або кольорового паперу? Обклейте короткими гілками рамку для фото і додатково декоруйте сушеним мохом, декоративними квітами або яйцями. У такому весняному обрамленні будь-яка фотографія, де ви зазнімковані поряд з учнями, буде виглядати відмінно.

8. Картина або колаж на весняну тему. Нехай до квітучого сезону у вас в кабінеті з’явиться одна-дві картини з весняним пейзажем. А ще цікава ідея – створити колаж: роздрукувати весняні фото або картинки і підвісити їх на одній загальній штанзі на різній висоті за допомогою ниток.

9. Настінне панно. Креативне рішення – створити яскраве настінне панно на тематичні весняні сюжети (гніздо з пташками, розквітле деревце, заєць з писанкою тощо).

10. Інтер’єрні наклейки з весняними орнаментами – простий спосіб створити в класі атмосферу свіжості, оновлення життя і позитиву.

11. Строкатий весняний вінок можна прикрасити свіжими квітами і гілками, птахами, декорованими яйцями. Вважається, що вінок оберігає мешканців приміщення від усього недоброго.

12. Гірлянди в класному інтер’єрі доречні не тільки під час новорічних свят. В якості основних елементів весняних гірлянд служать фігурки птахів, вирізані з паперу.

13. Життєрадісні, мотивуючі висловлювання і слогани на тему весни, написані на картоні і вставлені в рамку, будуть піднімати вам і вашим учням настрій щодня.

14. Прикраси до приходу Великодня. В українській традиції символи Великодня – це писанки, паска, верба. Тож, декоруйте кабінет напередодні Світлого Воскресіння писанками, підвішеними на пухнастих гілочках верби, різнокольоровими бусинами, стрічками, яскравими курчатами з фетру.

Зрозуміло, сирі і варені яйця при декоруванні не використовують – їх вміст зазвичай видаляють через отвори, зроблені голкою. Прикрасити писанки можна не тільки фарбами. Це може бути паперовий декор, декор з ниток, ґудзиків, за допомогою наклейок і бісеру. Такі яйця прекрасно виглядатимуть на вчительському столі в якості декоративних композицій у гнізді з прутиків і сухої трави, у солом’яному кошику, в етнічній мисці.

Усіе запропоновані елементи декору, а також ваша фантазія допоможуть створити незабутні весняні уроки.

Уривок із статті Анни-Марії Богосвятської “Натхнення від природи: додайте фантазії своїм весняним урокам” (№3, 2018)

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”


×
Exit mobile version