в школах України

Лист Тому Сойеру

Робота переможниці конкурсу «Лист літературному героєві» (ІI місце (вікова категорія 5-8 класи) Пісні Софії, учениці 5 класу, Гребінківської гімназії Полтавської області
Вчитель: Глібовець Володимир Васильович

Вчитель про ученицю: Софійка – чудова, життєрадісна дівчинка. Сумлінна і старанна в навчанні. Має багато друзів. Дуже полюбляє читати, відвідує музичну школу, займається легкою атлетикою. Бере участь у різноманітних творчих конкурсах та спортивних змаганнях. Ще одне із захоплень маленької господині – кулінарія. Допомагає своїй мамі у приготуванні смачних кондитерських виробів. Разом із своїми батьками багато подорожує нашою мальовничою Україною.

Привіт, Томе!
Пишу тобі листа з України. Моя чудова мальовнича країна знаходиться в центрі Європи, і розділяють нас з тобою тисячі кілометрів. Але це неважливо, бо для справжньої дружби не існує кордонів. Я впевнена, що ми станемо друзями, адже ми ровесники, великі мрійники, дотепники і фантазери.
Мене дуже потішило твоє вміння перетворити нудну справу на веселу роботу. Ти проявив кмітливість і організаторські здібності, які допомогли залучити твоїх друзів до пофарбування паркану. Та ти за це ще й одержав безліч корисних для себе речей.
Мені також іноді не хочеться щось робити, і коли я влітку збираю ягоди малини чи смородини, то намагаюсь заохотити до роботи свого молодшого братика, а також наїстися смачних плодів. Або ж коли доводиться виконувати якусь монотонну роботу, я прагну себе розважити: наспівую якусь веселу пісеньку чи мрію про щось загадкове…
В школі я не нудьгую, хоч понеділок – день важкий, і розпочинати навчальний тиждень важкувато, як і тобі. А після школи на мене чекає іще одна – музична, а потім тренування в юнацько-спортивній школі, де я займаюсь в секції легкої атлетики. Спорт дає можливості стати фізично сильнішою, добре бігати, високо стрибати. Отож, коли ми колись зустрінемося, то вволю побігаємо доріжками нашого легкоатлетичного манежу та стадіону-красеня.
Музика мені теж подобається, і я прагну навчитися добре грати на фортепіано. Хоча бувають моменти, коли не хочеться годинами повторювати складні музичні твори. І в такі хвилини я згадую закон, який ти відкрив, коли фарбував паркан: «…кожний дорослий і кожна дитина тільки тоді матимуть величезне задоволення від того, чого їм жагуче праглося, коли його важко було досягти».
Томе, я також люблю подорожувати, змістовно відпочивати. На літніх канікулах побувала на відпочинку в дитячому оздоровчому таборі на рідній Полтавщині, також разом з батьками помилувалася красою Закарпаття, запам’яталася зворушлива легенда про озеро Синевір, яку я тобі розповім у наступному листі.
А тепер про останні події мого життя. Веселим було цьогорічне Новоріччя. Мені дісталася магічна роль Баби Яги, яку я доповнила особисто вигаданим танцем, що підсилив роль казкової героїні та її друзів-розбійників. Але оскільки я людина добра, чесна, справедлива, то і моя роль була веселою і доброзичливою. А на зимових канікулах я каталася на ковзанах, читала і гостювала в рідних. Отож, як і ти, друже, я в кожному дні намагаюся знайти щось цікаве, особливе, загадкове.
В моєму житті не було таких неймовірних пригод, як у тебе, Томе. Ти сильний, мужній, чесний, справедливий. Мене вразила твоя сміливість, особливо тоді, коли ви з Беккі заблукали в печерах. Ти справжній друг, котрий в складних обставинах зможе підтримати дівчинку, знайти вихід із складної ситуації.
На мене справило враження те, що ти зміг стати справжнім другом безпритульному хлопчику, до якого не дуже приязно ставились жителі твого рідного містечка. Разом із Геком Фінном ви пережили чимало неймовірних, часом небезпечних пригод, але вміння перемагати страх, не впадати у відчай допомагало вам подолати усі перешкоди. Це важливо для всіх. А ще я навчилась у тебе вмінню висловлювати власну думку, відстоювати правду, співчувати і допомагати іншим.
Гадаю, що мої ровесники, як і я, дізнавшись про твої пригоди, стануть кращими, добрішими, справедливішими, сильнішими.
Друже Томе, ми обов’язково зустрінемося! Ти прилетиш до мене в гості надшвидкісним літаком хвилин за тридцять, адже в наші дні це вже реальність. І ти побачиш мою країну, мирну і щасливу…
Твоя подруга Софія.

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”


×
Exit mobile version