в школах України

ПРОЕКТ-ГРА «ЧІМБОРАСО»

Сучасний учитель має справу із різноманітними інформаційними ресурсами, а також формами організації роботи в мережі. Серед великої кількості можливостей використовувати Інтернет в освітньому процесі варто виокремити гру-проект «Чімборасо». В основі цієї гри лежить пошук того, що не відоме.

Чімборасо – це гра-подорож по онлайн-енциклопедії Вікіпедія в пошуках цікавих фактів, про які ви ніколи не чули. Придумав цю просту, але дуже корисну гру англійський поет і письменник Рівз. У дитинстві Джон Рівз із задоволенням переглядав величезні томи енциклопедії «Британіка», переходив від одного матеріалу до іншого. Коли енциклопедія оголосила про припинення випуску друкованих видань, письменник модернізував своє захоплення та перейшов на пошуки нової інформації у вільній енциклопедії Вікіпедії. Джон Рівз пропонує прості правила гри.

Правила гри:

  1. Відкрийте Вікіпедію.
  2. Учитель призначає «точку входу» в гру, тобто ключове слово початку подорожі, яке треба ввести в рядок пошуку Вікіпедії. Це може бути: «романтизм», «Марко Вовчок», «Жюль Верн», «мистецтво», «балада», «природа», «метафора» та ін.
  3. Читайте статтю Вікіпедії до тих пір, поки не відкриєте для себе щось нове, поки не з’явиться новий термін, виділений гіпертекстом, який є посиланням на наступну статтю. Бажано, щоб відкритий факт (нове знання) викликало б здивування. Ваше завдання знайти новий термін і більше довідатися про нього.
  4. Виділіть в прочитаній статті один або кілька цікавих фактів, які вас здивували, стали для вас відкриттям.
  5. Кожен крок своєї подорожі по Вікіпедії, кожен новий термін записуй на сторінці слайду презентації або презентації Google.
  6. На цій же сторінці розмісти фотографії (скріншот) найбільш вразили тебе фактів, які ти відкрив для себе.

Через 20-25 хвилин подорожі по Вікіпедії учитель надає слово кожному учневі для короткого повідомлення про найцікавіші факти-терміни, які він дізнався. Слайд в презентації повинен бути заповнений. Всі її розглядають, бачать логічний ланцюжок особистих відкриттів, намагаються знайти думку, що об’єднує всю інформацію.

Результати пошуку можна узагальнити і потім продемонструвати у будь-якій формі.

Суфлян Любов Орестівна,
учитель української мови та літератури
Городищенського НВК Самбірського району
Львівської обл.

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”


×
Exit mobile version