Автор: Ігнатюк Валерія, учениця 10-го класу, школи НВК №7, м.Хмельницький
Захоплення: читання (улюблені книги: Дж.Голсуорсі «Сага про Форсайтів», Г.Флобер «Пані Боварі»), малювання пейзажів та в’язання шпицями.
Куратор: Біла Ольга Андріївна
Життя в кожного різне. В когось щасливе, безтурботне: впевненість у наступному дні, безхмарна молодість, спокійна старість. В когось, як люди кажуть, «чорна смуга»: незгоди, жорстокість, морок. Є й ті, в кого життя постійно змінюється: то дармово усміхається фортуна, то не таланить ні в чому. Як стверджує народна мудрість: «Щастя з нещастям на одних санях їздять». Адже дуже часто люди не розуміють в чому полягає їх щастя, не усвідомлюючи, що воно, насправді, зовсім поруч.
Кожен із нас протягом свого життя намагається віднайти істинне щастя, зрозуміти сенс життя. Неодноразово ми ставимо собі запитання: «Чому ми прийшли у цей світ?». Натомість лише не багатьом вдається дізнатися відповідь на це запитання.
Цінність життя – проблема, яка хвилює кожного. Чому ж ця проблема є важливою на даний момент?
Сьогодні не лише деякі представники молоді, а й досвідчені люди не розуміють цінність власного життя, ризикуючи добробутом, здоров’ям та й, загалом, життям. На мою думку, така поведінка демонструє те, що ці люди просто ніколи не знали горя, адже ті, що на власному досвіді або на досвіді близьких людей відчули швидкоплинність та жорстоку непередбачуваність життя, ніколи не будуть ним ризикувати.
Такий досвід отримали головні героїні новели О.Генрі «Останній листок»: бідні художниці Сью та Джонсі, які приїхали до Нью-Йорка з провінції та найняли спільну студію. Все було добре, допоки Джонсі не захворіла на пневмонію. Дівчина втратила жагу до життя. Вона лише годинами дивилася у вікно на плющ та рахувала листя, бо їй здавалося, що, коли впаде останній листок, вона помре. ЇЇ подруга Сью робила все можливе, щоб життя врятувати Джонсі, проте їй нічого не вдавалося. Навіть лікар підсумував: «У неї один шанс із десяти. І він полягає у тому, щоб вона хотіла жити…Ваша маленька подруга вже вирішила, що ніколи не одужає». Проте, незважаючи на сумні прогнози, життя дівчини врятував бідний художник Берман. Він намалював листок плюща,прикріпивши його до куща, але, потрапивши під дощ під час цієї роботи, чоловік захворів на пневмонію і помер.
Пожертвувавши власним життям, чоловік дав дівчині віру в себе, пробудив надію на одужання, змусив полюбити життя. Він знав ціну власного життя і вважав за потрібне зректися його заради життя молодої дівчини.
Я вважаю, що Берман здійснив героїчний вчинок вартий поваги та шани. Він є взірцем любові, яка допомагає кожному у будь-яких обставинах.
На уроках зарубіжної літератури ми вивчали багато творів, у яких розповідалося про цінність життя людини. Це твори Ф.Достоєвського «Злочин і кара», М.Шолохова «Доля людини», Дж.Лондона «Жага до життя». Проте саме твір О.Генрі «Останній листок» залишив помітний слід у моєму житті. Новела змусила мене поміркувати над цінністю мого власного життя та життя близьких мені людей. Я усвідомила те, що з кожним може статися горе, проте ми повинні берегти один одного і в будь-якому випадку допомагати, коли хтось цього потребує. Нам слід цінувати кожну мить нашого життя і прагнути бути кращими тому, що від цього може залежати доля оточуючих. На мою думку, новела не залишить нікого байдужим і змусить задуматися та переосмислити свої вчинки, переглянути наше ставлення до життя та до людей, які нас оточують.
Зрештою, у житті можуть траплятися моменти, коли людина припиняє вірити в краще, втрачає інтерес до життя та вважає кращим померти та позбутися страждань. Проте в такі миті потрібно пам’ятати про своїх рідних і близьких людей, які завжди будуть любити і турбуватися всупереч негараздам та розчаруванням. Їх турбота і любов здатна знищити розпач та повернути бажання жити.
Отже, цінність життя полягає у тому, що людина мусить бути потрібною, адже навіть, по-суті, не значний вчинок може відіграти вагому роль у житті не лише в її власній долі, а й у долі оточуючих людей.
Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”