fbpx

в школах України

Зима

Автор: Єлизавета Аксьонова, учениця 6-В класу СЗОШ № 22 м. Миколаїв
Мої захоплення: навчання у образцовому ансамблі танцю “Юнги” м. Миколаєва, навчання вокалу в обласному палаці культури, фортепіано, малювання та іноземні мови.
Вчитель: Спиридонова Лариса Дмитрівна

Зима – чудова пора року. Вона милує своїми барвами. Чимало цікавих прислів?їв про зиму ми чули, про її місяці. Отож, пропоную послухати декілька.
Про грудень:
«Грудень землю грудить і хату студить!»
«Грудень – не брат, а холоднеча – не сестра!»
«Грудень рік кінчає, а зиму починає!»
Про січень:
«Січень наступає, мороз людей обнімає!»
«Січень не так січе, як у вуха пече!»
«Січи, не січи, коли я на печі!»
Про лютий:
«Лютий – гострокутий!
«Лютневі прикмети: метелиці та замети!»
Хто ні разу не помічав зимових чарів? Коли сніг покривіє всю землю великою білою ковдрою, усе під дією чарівного сну, в якому присутня казка. Тваринки та рослинки гріються та дрімають під великим білим крилом тепла.
Багато свят і радості зима дарує людям. Одне із перших свят – це День Святого Миколая. На передодні дев’ятнадцятого грудня дітлахи готуються до зустрічі у своїх оселях Святого Миколая, розвішують червоні шкарпетки та, ледь стримуючи себе, приховують свій інтерес, що ж принесе їм Миколай. І вже наступного дні знаходять подаруночки, але тільки слухняні дітки, неслухняні отримують різки, які повинні надихнути маленьких бешкетників краще себе поводити у наступному році. Миколай може принести багато різних іграшок, цукерок та інші подаруночки, про які мріють хороші дітки.
Наступне свято – це Новій рік. Він пахне мандаринами та ялинкою. Кожна родина нашої планети прикрашає ялинку. Вона може виглядати, мов красуня у зеленому вбранні із мереживом і прикрасами, якщо того бажає власник цієї оселі. Згодом батьки та діти водять хороводи навколо зеленої красуні. У день Нового року готуються смачненькі страви до святкового столу. Відчуття справжнього дива приходить, коли запалюються бенгальські вогники і вся родина відлічує дванадцять секунд, коли всі загадують бажання, б?є годинник настання нового року і всі вітають один одного. А під ялинкою всіх очікують подарунки від Діда Мороза!
Далі дуже світле свято – Різдво Христове. До святкового столу готуються дванадцять страв, символ дванадцяти апостолів; особливе місце займає кутя. Збираються рідні та близькі, свято сповнене любов?ю. Різдвяний дух втілює радість, надію та добро у серця людей. Наступного святкового дня усі носять вечерю до домівок своїх хрещених, співають колядки, посіваючи зернятком та бажаючи щастя у хаті, хрещені дарують подарунки.
А дев’ятнадцятого січня – свято Водохрещення. Кажуть, що дуже корисно в цей день також приймати хрещення у вигляді занурювання у воду. Моя родина так і робить. Ми завжди збираємось родиною на дачі у дідуся з бабусею і відвідуємо баню та занурюємося в ополонку, після чого п’ємо зелений чай.
У лютому місяці зима дарує нам ще одне цікаве та приємне свято – День Святого Валентина. Це захисник усіх закоханих. Усі дарують один одному шоколадки та листівки з побажаннями, такі собі валентинки.
А двадцять третього лютого чоловіче свято, день захисників Вітчизни. Ми вітаємо татків та дідусів. Вони є справжньою підтримкою родин.
Трохи загадковим для мене є місяць лютий, бо має то 28, то 29 днів. Дуже не пощастило людині, яка народилася 29 лютого, це так сумно, бо вона святкує свій день народження один раз на чотири роки.
Мій улюблений місяць – грудень, бо він насичений багатьма святами та підготовкою до них. Це так цікаво! А ще в цьому місяці мій День народження, тому подарунків в мене найбільше, а також, побажань та посмішок! Дякую тобі, чарівниця Зима!

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”