в школах України

Ідея любові до життя як усеперемагаючої сили у творі Джека Лондона «Любов до життя» та в оповіданні Олександра Довженка «Воля до життя»

Автор: Бондаренко Лариса Леонідівна, учитель зарубіжної літератури та російської мови Козелецької ЗОШ №3, Чернігівська область
Презентація до уроку
Bondarenko_London

Мета: аналізуючи, порівняти твори Олександра Довженка та Джека Лондона, знайти спільне та відмінне у оповіданнях; розвивати навички компаративного аналізу тексту, самостійної роботи з додатковою літературою, зв’язне мовлення, творчу уяву; виховувати почуття любові до життя, уміння орієнтуватися в екстремальних ситуаціях
Обладнання: презентація Microsoft Power Point
Тип уроку: урок компаративного аналізу

Хід уроку
 
1. Організаційний момент
2. Вступне слово вчителя. У житті кожної людини трапляються моменти, коли сили, здається, кидають тіло, коли бажання боротися і жити дорівнює нулю, коли весь світ йде тобі наперекір. І саме тоді відкривається так зване друге дихання, і ти, супроти всього світу, піднімаєшся і переборюєш найскладніші перешкоди, долаєш труднощі, а доля на знак твоєї перемоги подає тобі руку… Саме про такі людські характери і йтиме мова сьогодні на уроці
3. Оголошення теми та мети уроку (слайд 1,2)
4. Робота з епіграфом (слайд 3)
Коли вам стає дуже тяжко, і навколо все проти вас,
і, здається немає сили терпіти більше жодної
хвилини, нізащо не відступайте, саме у такі
хвилини зароджується перемога
Г.Бічер-Стоу

• Прочитайте слова видатної англійської письменниці. Чи поділяєте ви її думку?
• На які думки наводять подібні цитати? Які риси характеру вони виховують?

5. Актуалізація опорних знань
• Тож поговоримо про силу волі людини, про її можливості, про любов та волю до життя. І почнемо ми з того, що як Олександр Довженко так і Джек Лондон не просто письменники, вигадники, які писали свої твори тільки для того, щоб розважити читача. Їхні життя – це приклади життєвої боротьби і нескореності, приклади любові до життя.
• Згадайте факти з біографій Олександра Довженка і Джека Лондона, які свідчать про те, що на життєвому шляху вони зустрічали багато перешкод. Як вони їх долали? Заповніть кола Вена (слайд 4)
• Випереджальне завдання ( факти з біографії О.Довженка готує заздалегідь учень, використовуючи окремі нотатки з щоденника письменника )
• Дослідіть цитати письменників. (слайд 5) Які спільні погляди на життя вони мали? Треба взяти себе в руки, закувати серце в залізо, волю і нерви, бодай останні, і, забувши про все на світі, створити сценарій і фільм, достойний великої нашої ролі у велику історичну добу
(О. Довженко)
Я прожив дуже щасливе життя! Я був більш вдалим багатьох сотень і
мільйонів людей мого покоління на цій землі. Я багато жив і багато бачив.
Я дуже любив життя! Так, гра коштувала свічок!
(Джек Лондон)

6. Формування нових знань, умінь та навичок
• У ході аналізу творів ви маєте заповнити таблицю, знайти спільне та відмінне між твором Джека Лондона «Любов до життя» та оповіданням Олександра Довженка «Воля до життя» (слайд 6)

«Любов до життя» «Воля до життя»

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”


×
Exit mobile version