в школах України

П’єса Е.Іонеско «Носороги»

Автор: Горегляд Сергій, 16 років, студент Економіко-правового коледжу Київського кооперативного інституту бізнесу і права. Група 11 ФБК
Захоплення – тренажерний зал, кіно
Куратор: Гавриловська Марина Валентинівна

Заняття зі зарубіжної літератури завжди несуть у собі чимало нових знань, які так і хочеться перевірити, відвідавши то Іспанію, то Німеччину, то Португалію… Знайомство з культурою та традиціями інших народів вчить нас толерантно ставитись до них, поважати особливості кожної національності та дає змогу ще раз переконатися у тому, що незалежно від того, що ти вддягаєш і у що віриш, почуття та переживання у нас однакові.
Найбільш цікавою для мене стала книжка Е.Іонеско «Носороги», який звернувся до теми інакшості і несхожості особистості на інших у суспільстві.
Дуже важливо думати своєю головою, мати свою думку, але і намагатися почути думку оточуючих. Та не варто прагнути бути схожим на інших, бо це робить «сірого гвинтика системи» із особистості, затягує її у стадо. Треба мати сили, щоб боротися з цим, не обмежувати свій вибір, щоб бути, як усі.
Ніколи не потрібно втрачати людяність, гідність та відмовлятися від власної думки за жодних умов, як би складно це не було. Оносороження – це найлегший шлях, якого треба уникати, щоб не було соромно і не наробити помилок, які не можна буде виправити.

Черговий номер

Без имени-1

[contact-form-7 id="3827" title="Замовлення вебінарів"]

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”

13 березня о 19.00 відбудеться вебінар Ольги Гузь
«5 наукових, 5 методичних і
5 практичних секретів вивчення творів постмодернізму в школі
»

1.     Що потрібно знати вчителю про постмоденрізм як спосіб мислення та художній напрям розвитку світової літератури?
2.     Яку інформацію необхідно донести до учнів? Як це зробити просто і зрозуміло?
3.     Коли варто починати говорити з дітьми про явище постмодернізму?
4.     В яких творах, що вивчаються в загальноосвітній школі з 5 класу наявні ознаки постмодерністської літератури? (Постмодерністські мітки в книгах Роальда Дала, Пауля Маара, Діани Вінн Джонс, Корнелії Функе).
5.     Місце і роль творів Михайла Булгакова в передбаченні ситуації постмодернізму в історико-культурному розвитку людства.
6.     Сходинки до вивчення текстів постмодернізму в 11 класі: фентезі, театр абсурду й твори магічного реалізму як перехідний етап до виникнення літератури постмодернізму.
7.     Знакові імена й тексти літератури постмодернізму. Шкільний ракурс: Хуліо Кортасар «Менади», Милорад Павич «Скляний равлик», Даніель Пеннак «Усе для людожерів». Набір секретних засобів впливу на учнів для прочитання й осмислення творів постмодернізму.
8.     Системний аналіз роману «Дім дивних дітей» Ренсома Ріггза як постмодерністського фентезі.

Реєструйтеся на вебінар