в школах України

Шерлок Холмс і його творець Артур Конан Дойл

Автор: Береснєв Артем, учень 7-Б класу ЕНВК «Школа майбутнього», м. Ялта, АРК
Вчитель: Фурсенко Ольга Федорівна

Шерлок Холмс – це та людина,
яка ніколи не жила,
але яка ніколи і не помре.
Орсон Уеллс (американський актор і режисер)

Улітку я прочитав книгу англійського письменника Артура Конан Дойла і отримав велике задоволення.
Я дізнався, що Артур Конан Дойл — один із найвідоміших письменників, що працював у жанрі детективу. Гучну славу письменнику принесла його збірка оповідань про Шерлока Холмса.
Конан Дойл не просто показав через Шерлока Холмса безмежні можливості людського розуму, а й розповів про нові методи розслідування злочинів. Він збагатив населення планети Земля ще однією людиною, яку читачі в усьому світі вважають живою.
Шерлок Холмс – високоосвічена, розумна людина, якій притаманні надзвичайно багата уява, спостережливість, глибокі аналітичні здібності. «Мистецтво робити висновки та аналізувати їх, як і всі інші види мистецтва, досягається довгою та напруженою працею», — каже Холмс. І цим мистецтвом мій улюблений детектив володіє досконало.
Крім того, він має ще безпомилкову інтуїцію, яка допомагає йому розплутувати найскладніші справи, розкривати найзаплутаніші злочини, які часто не під силу розкрити працівникам поліції. Мій улюблений детектив — висококваліфікований спеціаліст, але він не тільки бездоганно володіє своєю професією, а й добре обізнаний з багатьма іншими суміжними науками: анатомією, хімією тощо. Він має ґрунтовні знання англійських законів, прекрасно грає на скрипці, відмінний фехтувальник і боксер.
А ще Шерлок Холмс приваблює мене й людськими якостями: чесністю, справедливістю, хоробрістю й винахідливістю. Він ніколи не відмовить людині у допомозі, якщо та потрапила у біду, завжди дасть корисну пораду. Не рахується із власним часом, щоб захистити людину, розкрити небезпечний злочин. За свою працю Шерлок Холмс не вимагає великих гонорарів, а інколи й безкоштовно допомагає людям, які цього потребують. Усі свої знання й невтомну працю він віддає служінню закону й справедливості.
Твори про Шерлока Холмса є найбільш екранізованими у світі. На сьогодні нараховують близько 213 кінофільмів за участю великого сищика. Найуспішнішим вважають англійський та радянський телесеріали. «Собаку Баскервілів» переносили на кіноекран 19 разів. Самого ж Холмса в кіно зіграли 117 акторів.
Саме про особливе місце Шерлока Холмса у світі людей і сказав Орсон Уеллс (американський кінорежисер, актор, сценарист):«Шерлок Холмс – це людина, яка ніколи не жила, але яка ніколи не помре».
Раджу всім своїм одноліткам і однокласникам прочитати цю цікаву і захоплюючу книжку.

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”


×
Exit mobile version