fbpx

в школах України

Відгук на повість А.Конан Дойла «Собака Баскервілів»

Автор: Талабан Ольга, учениця 7-го класу ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 м. Хоростків, Тернопільська область, Гусятинський район.
Вчитель: Кушицька Ганна Володимирівна.

Влітку я прочитала декілька книг, які рекомендувала вчителька світової літератури. Найбільше мені сподобалася повість А.Конан Дойла «Собака Баскервілів». Я тепер розумію, чому Холмс-символ і гордість лондонців, взірець для слідчих у всьому світі, чому про нього знімають фільми, його роль грають відомі актори.
У творі «Собака Баскервілів» я побачила справжніх колег із розшуку, класичний детективний дует. А все почалося одного ранку, коли лікар Мортімер звернувся до Шерлока Холмса за допомогою. Справа, за яку взявся детектив, була дуже складна, але його завжди цікавили найзаплутаніші таємниці та злочини. З самого початку інтригу підсилює легенда про собаку, яка принесла багато лиха усьому роду Баскервілів. Шерлок Холмс керує процесом розслідування, а доктор Вотсон усе описує. Саме від його імені ведеться оповідь у творі. Правда, доктор не тільки слухач і оповідач, а й помічник і напарник.
Крок за кроком детектив збирає натяки, інформацію, докази. Користуючись методом дедукції, робить висновок, що винуватцем смерті сера Чарльза є Степлтон. Саме він хотів заволодіти скарбом Баскервілів. Злочинецьскористався легендою про велетенського пса, якого так злякався сер Чарльз, що серце чоловіка не витримало, і він помер. Шерлок Холмс на основі всіх фактів і доказів будує повну картину злочину, ніби бачив її на власні очі. Я в захопленні від його аналітичного мислення, від того, як він будує логічний ланцюжок міркувань. Інша його незвичайна здібність -–помічати такі речі, повз які ми зазвичай проходимо. До вподоби мені й те, що Холмс не меркантильний, його, в першу чергу, цікавить робота.
Авторові відомих детективних оповідань вдалося, на мою думку, створити образ героя, головною зброєю якого є розум. Історія про собаку Баскервілів – яскраве свідчення цього. Здається, Шерлок Холмс із задоволенням розв’язує життєві загадки, допомагаючи відстояти справедливість. Я обов’язково прочитаю й інші історії про відомого детектива, адже їх у Конан Дойла немало.

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”