МАН – це свято!
У тому, що МАН – це свято, упевнені усі учасники секції «Світова література», які 10 лютого 2012 року прийняли участь у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН Миколаївського територіального відділення. Спочатку усіх гостей щиро зустріли в одній з найкращих шкіл – Миколаївському муніципальному колегіумі, директор якого С. М. Січко оголосив початок конкурсу. А далі… Далі розпочався захоплюючий процес захисту дослідницьких робіт, які вісімнадцять учнів 10-11 класів шкіл міста та області писали протягом року. За десять хвилин необхідно було яскраво презентувати літературознавчі дослідження на серйозні наукові теми (наприклад, «Образ середньовічного міста у романі Гюго «Собор Паризької богоматері», «Ідейно-художня роль казкових мотивів у творах німецьких романтиків», «Використання письменниками нейро-лінгвістичного програмування для вирішення власних психологічних проблем»), а потім ще й відповісти на запитання комісії та опонентів… Іноді питання навіть перетворювалися на міні-дискусії, адже викликали у конкурсантів жвавий інтерес і бажання довести свою позицію, таким, наприклад, було питання голови комісії, доцента МНУ ім. В. О. Сухомлинського Л. М. Шкаруби про те, ким більше почувають себе учасники: представниками класичної культури чи постмодернізму? Погодьтеся, не часто дорослі цікавляться у молоді такими проблемами, а молоді, виявляється, хочеться про це поговорити!
Майже шість годин спілкування людей, яких захопила література – дорослих та юних, учнів та вчителів, – справді стали святом розуму, натхнення, творчості. Виступи конкурсантів вражали не тільки науковими досягненнями, а й сучасними комп’ютерними презентаціями, яскравими плакатами, власними ілюстраціями, акторським читанням віршів Єсеніна та Цвєтаєвої, а учень ММК Артемій Денисенко, який посів у цьому році перше місце, навіть супроводив свій захист грою на гітарі. Дорослі, присутні на конкурсі, були вражені талантами нашої молоді. Звісно, переможцем названий тільки один, однак, переможених немає, тому що кожен учасник отримав інтелектуальне та моральне задоволення від участі у святі під назвою МАН.
Вчителі світової літератури Миколаївської СЗОШ №22 Ткач І. О., Спиридонова Л. Д.
hala: Дійсно, Ман-це свято, свято знань, свято розумних дітей, майбутніх науковців.
Хочеться подякувати Леоніду Шкарубі за створення теплої атмосфери спілкування для МАНовців. І учні, і вчителі обмінювалися думками, вчилися один в одного, набиралися досвіду.
silvestrivna: Дійсно, робота у МАН – це свято душі. Спочатку це неймовірне випробування знань, умінь досліджувати, аналізувати, робити висновки… захищати власну позицію. Але скільки задоволення для дітей і їхніх наукових керівників приносить успішний захист. Адже це перш за все – реалізація дитячих можливостей, шанс перевірити свої знання. Це лише перші кроки, зате досвід дуже цінний.
irina: згодна з вами, колеги! МАН – і набуття досвіду, і набуття впевненості у собі, головне, що діти відчувають захоплення інтелектуальним трудом