в школах України

Диво сонетів Ф. Петрарки

Автор: Мукомела Ірина, 14 років, учениця 8 класу Кудринецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Борщівського району Тернопільської обл.
Захоплення – читання пригодницьких книг
Куратор: Юрчишина Марія Іванівна

Я й повірила цим дорослим, що сучасну молодь нічим уже не здивуєш. Та й не прагнемо ми здивування, адже хватає нам свого епатажу і крутизни.
Одного лютневого морозного дня йшло звичайне шкільне життя, а в ньому спалахнув зіркою незвичний урок зарубіжної літератури, адже до нас завітав Франческо Петрарка із своєю “Книгою пісень”. І усе у моєму житті перемішалось, змінилось, заграло новими барвами і звуками: «муки солодкі», «щасливі квіти», «благовісні трави», «ріки голубі», «погляд ніжний», «мова бентежна й величава»… Я зрозуміла, що є величне кохання, незбагненна краса, яким не потрібні такі сучасні речі як реклама, презентація, розкрутка…Вони просто існують і все, а ще хвилюють, наповнюють світ дивом життя
Я вами дихаю, для вас палаю,
Я народивсь для вашого єства,
Без вас мені нема й не треба раю…
Серед усіх співців любові Франческо Петрарка став для мене найбільш близьким і зрозумілим. Я із великим задоволенням намагаюсь розгадати йоговисоку поетичність почуттів, які були зведені до земної жінки.
Петрарка і його сонети стали для мене відкриттям цього року. Я і не здогадувалась, що саме вони формуватимуть мій світогляд. Спочатку здавалось, що це вірші, слова і нічого більше. Але, занурившись у глибину поетичного океану збірки, відчула, що це слова-квіти, слова-трави, слова-почуття…
Прийшла весна і сонети Петрарки відкрились мені по-новому. Хочеться заглянути в очі фіалкам і зрозуміти, на кого вони задивились. Хочеться посміхатись, кохати, творити, писати вірші, жити… Навіть свої мандри в Інтернеті я починаю із сонетів Ф. Петрарки. Прочитаю декілька поетичних рядків і всю інформацію сучасного світу сприймаю як позитив.
Я хочу, щоб дорослі прочитали моє есе і змінили свою думку про те, що сучасну молодь нічим уже не здивуєш.

Черговий номер

58281963_6115398729691_4931406545037557760_n.png

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”

24 квітня о 19.00 відбудеться вебінар Лариси Ціпов’яз
«Як це працює:
10 дієвих ключів до аналізу та інтерпретації новинок у програмі
»

Дорогі вчителі! Приходьте 24 квітня на вебінар Заслуженого вчителя України Лариси Ціпов’яз «Як це працює: 10 дієвих ключів до аналізу
та інтерпретації новинок у програмі»
Окрім сертифікату, відеозапису вебінару та презентації ведучої,
учасники отримають корисний ПОДАРУНОК: ексклюзивні матеріали для ефективної роботи з творами: Р. Баха «Чайка Джонатан Лівінгстон»
та П. Маара «Що не день, то субота», «Машина для здійснення бажань»,
а також авторські сценарії змістовних і веселих інтелектуальних ігор для 5-11 класів, які можна використати для проведення заключних уроків, позакласних заходів та під час червневої практики.

Реєструйтеся на вебінар