fbpx

в школах України

Мої враження від прочитаної книги

Автор: Риндін Дмитро, учень 7-Б класу ЕНВК «Школа майбутнього» м. Ялта
Захоплення: шахи.
Вчитель: Фурсенко Ольга Федорівна

У 2013 році твору А. Рибакова «Кортик» виповнюється 65 років. У цій повісті описується життя чотирнадцятирічних хлопчиків, які жили у Москві на Арбаті. Один з них – Мишко Поляков знаходить кортик, але цей же кортик потрібен і бандиту Никитському, у якого є піхви, тому що усередині рукоятки кортика – шифр, ключ до якого знаходиться в піхвах цієї таємничої зброї. Щоб розкрити таємницю кортика, потрібен кортик і піхви.
Мишко, Слава і Генка придумали, як заволодіти піхвами Никитського. Коли вони здійснили свій задум, прийшла пора йти до школи. Директор школи допоміг хлопчикам розгадати таємницю кортика і арештувати Никитського.
Автор так будує сюжет, з такою майстерністю знайомить читача зі своїми героями, що здається, і ти сам стаєш одним із слідопитів цього маленького загону, настільки правдоподібно і живо ведеться розповідь.
Мене завжди привертають книги, у яких криється якась загадка, а з персонажами відбуваються різноманітні пригоди. Тому від деяких епізодів я не міг відірватися, адже цікаво, як вони закінчаться.
А ще мені дуже сподобалися характери героїв книги. Героъ такі різні, але їх об’єднує уміння товаришувати, не бути байдужими до того, що відбувається навкруги них, у кожного хлопчика є відчуття відповідальності, вони ніколи не зраджують один одного.
Коли я прочитав повість «Кортик», я вирішив дізнатися більше про письменника, який написав книгу, виявилося, що цей твір створений за спогадами і враженнями власного дитинства автора. Історичні події 20-х років ХХ століття від нас вже далекі, але мрії хлопчика про незвичайні справи і вчинки характерні і для нас.
Ось чому я вирішив прочитати продовження історії про хлопців з Арбата у книзі «Бронзовий птах».

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”