fbpx

в школах України

Новорічна казка у Карпатах

Автор: Куцимір Василь, учень 5-го класу Сков’ятинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Борщівського району, Тернопільської області.
Учитель: Гнатюк Марія Іванівна

Напередодні Нового року Лев, цар звірів, скликав до себе всіх підлеглих і наказав підготуватися до справжнього новорічного свята: із снігом, ялинкою, подарунками, Дідом Морозом та Снігуронькою.
З усього світу зійшлися звірі і стали радитися, де і як їм зустрічати Новий рік. Звірине товариство вирішило, що святкувати треба там, де випадає сніг. Бо ж який Новий рік під розпеченим сонцем?
Тоді мудрий Лев доручив цю справу Ведмедям, бо звірина братва вважає їх добрими господарями. Білий Ведмідь запропонував вирушити всім на Північний полюс, але Бурий Ведмідь сказав, що кращого місця, ніж українські Карпати, годі й шукати. Там і холод не такий лютий, і ялинки чудові ростуть, і покататися на лижах чи санях можна, та й Дідові Морозу із Снігурочкою ці місця завжди подобалися. Усі звірі, звичайно, згодилися, що так буде добре.
Розпорядником свята Лев доручив бути Бурому Ведмедю, бо сам цар з іншими гостями зможе прибути до Карпат із теплих країв лише 31 грудня.
Бурий Ведмідь взявся до роботи. Він скликав усіх своїх друзів: Кабана. Вовка, Лисицю та Зайчика і попросив допомогти. Сам Ведмідь вирішив розшукати найкращу ялинку, а всі решта мали подбати про прикраси на ялинку, гостинці, розваги.
Гуртом звірята з усім впоралися швидко. Тільки Зайчик був дуже сумним, бо йому не вдалося зробити щось корисне. Проте Ведмідь помітив розгубленого і зніченого товариша, тому дав добру пораду:
– Зайчику, було б чудово, якби ти зробив із снігу декілька веселих сніговичків, які б вітали наших гостей.
Повеселів Зайчик і почав працювати, а на допомогу йому із свого дупла спустилася Білочка. Вона принесла також гірлянди із шишок, горішків та грибочків, а вершечок ялинки прикрасили кетягом калини.
Попрацювали всі звірі славно. А незабаром і запрошені чужоземці почали сходитися. Прийшли у Карпати на новорічну гостину Лев, Слон, Жираф, Бегемот, приповзли Удав та Змія. Побували тут Страус та Пінгвін, Крокодил і Тюлень. І гості, і господарі українських Карпат весело розважалися. А коли Дятел вистукав 12 годину, з’явилися Дід Мороз та Снігурочка із подарунками. Звірі ласо смакували морозивом і шоколадом, каталися на санках та лижах, грали у сніжки, водили хороводи навкруг ялинки.
Усім дуже сподобалося новорічне свято, а найбільше радів Лев, що його звірина братва така щаслива, наче побувала у новорічній казці.

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”