Автор: Бондаренко Максим, учень 10 класу ЕУВК «Школа майбутнього» м. Ялта
Захоплення – театр, література, музика
Куратор: Фурсенко Ольга Федорівна
На уроках літератури в десятому класі я зустрівся з багатьма творами, гідними уваги і роздуму про проблеми, які піднімає той або інший автор на сторінках книги. Але найглибший слід у моєму житті залишила п’єса А.Н.Островського «Прибуткове місце». Чому ж саме вона?
Цей рік ювілейний для автора п’єси, а вивчення творчості засновника російського театру на уроках у школі співпало з гастролями в нашому місті артистів Кримського академічного російського драматичного театру їм. М. Горького. 25 січня 2013 на сцені ялтинського театру імені А.П.Чехова в їх виконанні відбувся спектакль за комедією О.М.Островського «Прибуткове місце» Учні нашого десятого класу ЕУВК «Школа майбутнього» побували на театральній виставі. Серед них був і я. Я сидів на першому ряду біля сцени. Усі утихнули, завіса відкрилася, почався спектакль. Кожний актор працював професіонально, було помітно відразу, що вони дуже гарно відчувають характер свого героя. Артисти увійшли до ролі на всі сто процентів. У центрі дії ми бачимо старого важливого урядовця Аристарха Володимировича Вишневського, який не гидуватиме нічим для збільшення свого капіталу. Його одруження на молодій жінці було не за коханням, а за розрахунком. Глядачі розуміють, наскільки вони різні люди. Викриваючи дружину в зраді, він дізнається про те, що своїм відношенням до неї як до речі, яку можна купити, продати, вигідно розпорядитися нею, ця людина вже давно ненавісна Ганні Павлівні, хоча це було до певного часу йому непомітно. Але настає момент, коли знайдено його обман у документах, він збанкротував. Уявне непорушним і міцним його матеріальне положення терпить крах, і розсипається як картковий будиночок його сімейне щастя. І лише справжні і щирі людські відчуття можуть лежати в основі міцного шлюбу між людьми. Цю думку драматург передає нам на прикладі молодого племінника Вишневського, Василя Миколайовича Жадова, який прагне створити сім’ю за коханням і досягти добробуту чесною працею. У зіставленні двох світоглядів і полягає основний конфлікт п’єси, який примушує і сучасних глядачів переосмислити своє власне життя, своє відношення до навколишнього світу, і в цьому допомагає нам російський драматург XIX століття Олександр Миколайович Островський. Після спектаклю всі глядачі ще довго залишалися під враженням побаченого на сцені, були вдячні артистам за прекрасне виконання ролей дійових осіб. Мені дуже сподобався спектакль «Прибуткове місце», вся обстановка театральної дії уразила мене незвичайною точністю, достовірністю. Я переконався, що і в двадцять першому сторіччі п’єси Островського – це справжні «п’єси життя», адже і сьогодні основні теми комедії – хабарництво, корупція, невміння молодої людини знайти своє місце в житті, кругова порука чиновників – звучить дуже злободенно. «Завжди це було і завжди буде», – говорить Вишневський.
Як це ні сумно, але зовсім не позитивний герой «Прибуткового місця», здається, виявився правим. Тільки сьогоднішні хабарники покрутіше і страшніше за своїх попередників з часів Островського.
Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”