в школах України

Роздуми про силу художнього слова

Автор: Проданчук Олег, учень 9-го класу НВК №7, м. Хмельницький
Захоплення – риболовля, футбол, он-лайн ігри, зокрема «World of tanks». Улюблена книга «Ерагон» Крістофера Паоліні.
Куратор: Біла Ольга Андріївна

Я люблю читати. Часто мій вибір зупиняється на творах зарубіжних авторів. Як правило, я знайомлюсь з цими письменниками на уроках зарубіжної літератури.
Книга – це не лише набір слів та символів, а й портал у світ, небачений нами; світ, який існував сотні, а то й тисячі років тому. Це безцінний дар автора, який ми повинні зберегти й донести до наступних поколінь.
На уроках зарубіжної літератури ми усі разом гортаємо сторінки книжок, які у свій час були створені видатними письменниками. Ми можемо перенестись у історичне минуле, потоваришувати з Гуронцем, прогулятися у мальовничому сквері з Тетяною, відчути адреналін від неймовірних пригод з Фаустом.
На мою думку, чудово бачити себе відважним героєм, сміливим лицарем, справедливим владикою. За допомогою уяви можна змінити сумні, несправедливі моменти творів. Наприклад, вберегти від невдач нещасного Акакія Акакійовича або скинути безчесне правління короля. Світ уяви і літератури переплітається і виходить за межі реальності.
Вивчаючи у 9 класі поезію ХІХ ст, найбільше всього мені припали до душі вірші М.Ю.Лермонтова.
Вірш М. Ю. Лермонтова «Молитва» мені дуже сподобався. Написаний у 1839 році, вірш і нині здатний захоплювати та хвилювати читача. Автор у тяжку хвилину свого життя виконує молитву, надіючись на те, що вона вилікує його життєві рани. Це тому вірш наповнений щирістю і вірою: «В минуту жизни трудную
Теснится ль в сердце грусть,
Одну молитву чудную
Твержу я наизусть.
Есть сила благодатная
В созвучьи слов живых,
И дышит непонятная,
Святая прелесть в них.
С души как бремя скатится,
Сомненье далеко —
И верится, и плачется,
И так легко, легко…»

Ці витончені рядки дихають спокоєм,вірою,надією на краще.
У 1839 році Лермонтову було всього 25 років. Він вів активне світське життя. Одного разу юна Марія Щербакова, якій симпатизував Михайло, сказала йому, що тільки молитва, звернена до Бога, дає душевну рівновагу і допомагає у важкі хвилини життя. Лермонтов був атеїстом,тому написав власну «Молитву», що стала одним із найбільш світлих і ліричних творів поета. У вірші він виразив одне із своїх сокровенних переконань про магічну владу слова над людиною. «Молитва» – це спроба змиритися з тим шляхом,який назначений поету, зміцнення його віри у власні сили.
Слава вірша була зміцнена музикою. На цей текст М.Глінка у 1855 році написав один із своїх найпопулярніших романсів.
«Молитва» вразила мене своєю поетичною силою і спонукала на детальніше вивчення творів М.Ю.Лермонтова. Я прочитав збірку віршів поета про кохання, природу, батьківщину, війну.
Я відкрив для себе творчість Лермонтова і завдячую цим урокам зарубіжної літератури. Я впевнений,що невичерпний світ літературного мистецтва ще неодноразово здивує, зворушить і надихне на роздуми мене та моїх однолітків.

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”


×
Exit mobile version