в школах України

Треба прагнути бути Людиною

Автор: Гермаківська Ірина, учениця 8-А класу гімназії міжнародних відносин №323 м. Києва
Захоплення – література, спорт.
Куратор: Кожукало Н.В.

«Божественна комедія» Данте, «Декамерон» Бокаччо, «Дон Кіхот» Сервантеса, «Ромео та Джульєтта» Шекспіра, «Айвенго» В.Скотта, «Тарас Бульба» М.Гоголя, поеми Гомера – ці твори, прочитані мною за останні два роки, надзвичайно вразили мене.
Різні за жанрами, тематикою, проблематикою, вчинками та характерами героїв, але вони – класика, шедеври зарубіжної культури. Читала і уявляла певну епоху, країну, подію; щиро переживала за головних героїв, поділяла з ними сум і радість, перемоги та поразки, сумніви та впевненість, кохання й ненависть.
Але найглибший слід у моїй душі залишила новела О.Генрі
«Останній листок». Так, невелике оповідання надзвичайно вразило мене. «Мурахи» по шкірі та сльози на очах – прямий доказ тому. Твір змусив мене задуматися над тимчасовим і вічним, над швидкоплинністю та сенсом людського буття, над вірою й надією. А ще – над справжнім благородством, яке, на жаль, зустрічається нечасто.
Старий художник Берман є втіленням щирості й людяності, співчуття й здатності до самопожертви. Він рятує життя хворій дівчині, жертвуючи при цьому власним. Митець-невдаха створює справжній шедевр – не просто картину, не просто вияв його душі, він дарує Джонсі надію, він дарує їй життя. Адже, прокинувшись, молода художниця визирнула у вікно – листок був на місці. «Стійкість» останнього листочка плюща неймовірно вразила її. І якщо він, маленький, знесилений і, здавалося, приречений, вистояв у таку негоду, то зможе й вона. Джонсі захотіла жити, вона почала боротися із хворобою.
Цей вчинок Бермана для кожного з нас має стати прикладом. Я зовсім не стверджую: своє життя треба віддати заради іншого. Ні! Просто треба бути толерантними, щирими, благородними. Саме такий, на мою думку, урок життя дає О.Генрі. А як «вчити» цей урок – вибір кожного.
Переконана, що саме краса чистих людських стосунків – це своєрідний «останній листок», за який ще тримається людство. Але він може впасти, якщо ми його не підтримаємо. Все в наших руках, в наших діях. Згодна з автором новели: «Треба прагнути бути Людиною, незважаючи на всю жорстокість навколишнього світу, і це можливо». Так, можливо!

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”


×
Exit mobile version