fbpx

в школах України

Відгук на книгу Д. Олдріджа «Останній дюйм»

Автор: Холод Ліза, учениця 7-го класу Радсадівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Миколаївського району, Миколаївської області.
Захоплення: вишивка хрестиком, народні танці.
Вчитель. Пономаренко Тетяна Валеріївна

Найбільше із прочитаного в літку мені сподобалося оповідання Д. Олдріджа «Останній дюйм». Сюжет оповідання простий. Льотчик Бен на старенькому літаку летить на берег Акулячої бухти, щоб зняти фільм про акул. Він бере із собою десятирічного сина Деві, з яким не знаходить взаєморозуміння.
Спочатку усе йшло добре. Син сидів на березі, Бен працював під водою. Але він випадково забруднився кров’ю від приманки, і акули напали на нього. Страшні різці скалічили його праву руку, і немов бритвою, прошили ліву. Щось різонуло по ногах. Чудом вибравшись на берег, Бен покликав сина. Хлопчик злякався, побачивши пораненого батька.
Льотчик розумів, що не може вести літак, а це означало загибель його, і сина. Єдиною надією був літак, і вести його прийдеться десятирічному хлопчику. Інакше-смерть.
Я з завмиранням серця стежила за розвитком подій. Бен—мужня людина. Утрачаючи свідомість від болі, він намагається не налякати дитини й обмірковує план порятунку. І син виявляється гідним свого батька. Він виконує всі розпорядження Бена, насилу втягає його в літак. Тепер Деві доведеться самому підняти літак. Він слухняно взявся за кермо. Хлопчик виконував усі накази батька, і більше не плакав. У нього на все життя висохли сльози.
От і аеродром Каїра. Бен уже повірив у порятунок, але він знав, що саме важке – останній дюйм перед приземленням літака. Їхня доля була в руках Деві. І він всеиаки зумів посадити літак. Безстрашність і мужність батька і сина перемогли. І дуже хочеться вірити, що тепер вони усе життя будуть розуміти один одного. Усе життя, що подарували один одному.
Бен упевнений, що тепер « добереться до серця хлопчика». Останній дюйм, що розділяє людей, нелегко перебороти. Але після пережитої драми льотчик знає, що нічого не можливого немає. Люди перевіряються в біді. Після того, що сталося, Бен упевнений: його син – справжня людина, гідна поваги. А це значить, що вони обов’язково стануть друзями.
Д. Олрідж цим оповіданням дав нам прекрасний урок мужності, стійкості і віри у людину, у її безмежні можливості.

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”