в школах України

Життя «вічного образу» під загрозою

Автор: Марія Дольна, учениця 9 класу Степівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Миколаївської районної ради Миколаївської області.
Учитель: Дольна Ірина Олегівна

Бурхливим потоком біжить час. Минають століття за століттям, епоха за епохою. Стає іншою людина, адже час невблаганно її перетворює, робить «новою » і «сучасною». У чому новизна?
Погляньмо на сучасних Ромео і Джульєтту. Пірсинг, тату, пофарбовані у чорний колір нігті, цигарка і міні-спідниця – усе це є атрибутами «прикиду» майже кожної теперішньої Джульєтти. Об’єкт, «зігнутий у три погибелі», у подертих джинсах, з довгим волоссям – образ сучасного Ромео. Де й поділися витончені манери, цнотливий погляд, благородні думки та вчинки, вірна і щира дружба, самопожертва заради коханої людини.
У суботній вечір молодь танцює на … Балу? О, ні!!! Зараз це називають дискотекою або «тусовкою». А кого і що там можна побачити? «Кльово» одягнених її і його; порожні склянки, де були «веселі» напої; миттєві знайомства та поцілунки наліво і направо; «кайф» від інтимних стосунків… Фантастичними стали картини середньовічного балу. Вишукані сукні підкреслювали загадковість юних дам, зібране у гарну зачіску довге волосся зачаровувало усіх; галантні кавалери, вони чекають на новий танець, щоб запросити красуню і кружляти з нею, кружляти, кружляти. На думку спадають рядки з вірша сучасного поета-аматора:
Вона ішла нечутно по землі,
Огорнена серпанком таємниці,
Струнка, мов промінь, у ранковій млі,
Легка й тендітна, як казкова птиця.
Свята – мов янгол, чиста – як роса,
З небесних зорь сплела собі намисто,
Небачена й нечувана краса
Світилась тихо сяйвом променистим.
Сум і відчай огортають душу при одній тільки думці про те, що цій красі загрожує зникнення.
Сучасна юнь втрачає ідеали внутрішньої краси, які живуть у «вічних образах» Прометея і Дон Кіхота, Гамлета і Фауста, Ромео і Джульєтти. Тому вже сьогодні, саме зараз потрібно зробити все можливе і неможливе теж, щоб зупинити процес руйнації загальнолюдських цінностей. Не можна дати загинути Ромео і Джульєтті,бо вони є яскравим прикладом справжнього, відданого і сильного кохання, яке здолало смерть і перейшло у вічність. Виникає питання: «Хто може це зробити?» Відповідь є! Треба об’єднатися всім, хто небайдужий до виховання молоді, хто вболіває за майбутнє рідної країни. Тільки спільними зусиллями школи і батьків, волонтерів та спонсорів, партнерів-однодумців можна виховати справжнього громадянина, який буде дбати про збереження загальнолюдських цінностей, що живуть у «вічних образах» світової літератури, який не буде зупинятися на досягнутому, а намагатиметься йти шляхом саморозвитку і самореалізації, щоб успішно самоствердитися в житті і допомагати тим, хто потребує допомоги, як це робили відомі всім літературні герої.
Прометей і Дон Кіхот, Гамлет і Фауст, Ромео і Джульєтта! Вам треба жити вічно з нами і бути для нас прикладом!

Черговий номер

Без имени-1

[contact-form-7 id="3827" title="Замовлення вебінарів"]

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”

13 березня о 19.00 відбудеться вебінар Ольги Гузь
«5 наукових, 5 методичних і
5 практичних секретів вивчення творів постмодернізму в школі
»

1.     Що потрібно знати вчителю про постмоденрізм як спосіб мислення та художній напрям розвитку світової літератури?
2.     Яку інформацію необхідно донести до учнів? Як це зробити просто і зрозуміло?
3.     Коли варто починати говорити з дітьми про явище постмодернізму?
4.     В яких творах, що вивчаються в загальноосвітній школі з 5 класу наявні ознаки постмодерністської літератури? (Постмодерністські мітки в книгах Роальда Дала, Пауля Маара, Діани Вінн Джонс, Корнелії Функе).
5.     Місце і роль творів Михайла Булгакова в передбаченні ситуації постмодернізму в історико-культурному розвитку людства.
6.     Сходинки до вивчення текстів постмодернізму в 11 класі: фентезі, театр абсурду й твори магічного реалізму як перехідний етап до виникнення літератури постмодернізму.
7.     Знакові імена й тексти літератури постмодернізму. Шкільний ракурс: Хуліо Кортасар «Менади», Милорад Павич «Скляний равлик», Даніель Пеннак «Усе для людожерів». Набір секретних засобів впливу на учнів для прочитання й осмислення творів постмодернізму.
8.     Системний аналіз роману «Дім дивних дітей» Ренсома Ріггза як постмодерністського фентезі.

Реєструйтеся на вебінар