fbpx

в школах України

Новорічні пригоди Кая і Герди (фанфік)

Автор: Мельник Світлана, учениця 6-Б класу, Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Хмельницької обл.
Вчитель: Комар Оксана Василівна

Після повернення із замку Снігової королеви гарно і щасливо жили Кай і Герда у своїх чудових будиночках, прикрашених квітами. Та ось знов настала зима. Всі готувались до Нового року і чекали подарунків. Одного разу Кай сказав Герді:
– Цікаво, а як святкує Новий рік Снігова королева?
– Напевно сумно і незатишно буде в її замку, – відповіла Герда.
– Я згоден з тобою, адже ні новорічних вогників, ні подарунків у неї не буде, тому що від вогників вона розтане, а подарунків їй ніхто не подарує.
– Мені навіть шкода її, – сказала дівчинка,- адже немає на світі нічого веселішого і приємнішого, ніж святкувати Новий рік, розгортати подарунки, радіти з друзями і рідними.
– А я чув , що в Новорічну річ трапляються різні дива, адже ця ніч незвичайна, треба тільки загадати бажання і воно обов’язково здійсниться. Я дуже хочу, щоб усі люди були добрими, щирими, уміли радіти. От якби ми могли зробити так, щоб і Снігова королева стала доброю і нікому більше не причинила лиха.
– Якщо ми зможемо потрапити у замок Снігової королеви саме в Новорічну ніч і загадати бажання в час, коли б’є годинник, це бажання може здійснитись,- вигукнула Герда.
Діти вирішили негайно вирушати в подорож. Герда добре пам’ятала дорогу, адже вона сама пройшла її рік назад. Довго йшли вони, дорога була нелегкою, адже зима вже вступила в свої права, лютувала, мороз щипав за щоки. Аж ось вони побачили хатинку, а біля неї паркан з гарною хвірткою. Кай хотів зайти в цей двір, щоб погрітись, але Герда попередила його, що там живе бабуся-чаклунка, і що їм не варто навіть на хвилину зупинятись. Вкрай виснажені, дійшли діти до палацу Принца і Принцеси. Ще здалеку вони побачили вогні. Це чудовими гірляндами прикрасили палац до Нового року. Біля брами їх зустріли Ворон і Ворона. На головах у них були новорічні капелюшки. В палаці готувались до маскараду і пропускали гостей тільки в костюмах. У Кая і Герди не було костюмів, але Ворон з Вороною впізнали Герду і пропустили всередину. Принц з Принцесою дуже зраділи гостям, запросили зустрічати Новий рік разом з ними. А коли Кай і Герда розповіли ,куди вони йдуть, то Принц вигукнув:
– Такої цікавої пригоди ще жодного разу не траплялось зі мною. Якби я хотів потрапити на Новий рік в замок Снігової королеви. Ми негайно вирушаємо з вами!
– Але це дуже небезпечно, – зауважив старий ворон, – і гостей ми уже запросили. Як же маскарад ?
– Маскарад можна перенести, а небезпек ми не боїмося, адже з нами Герда. Вона така сильна і смілива дівчинка, що зможе перемогти всі чари,- сказала принцеса.
Принц віддав розпорядження запрягти найкращих коней , знайти найтепліший одяг, і всі відправились в далеку дорогу.
А в темному лісі, через який лежала дорога, вже тривала підготовка до святкування Нового року. Розбійники розпалили велике вогнище, прибрали найвищу ялинку, готувались смажити м’ясо. Коли вони побачили карету, хотіли її пограбувати, але Маленька розбійниця впізнала свою подругу Герду. Вона була в костюмі Баби Яги, тому Герда спочатку дуже злякалася, але коли Розбійниця привела свого оленя, дівчинка її впізнала і вони дуже зраділи зустрічі. Маленька розбійниця теж захотіла потрапити до замку Снігової королеви. Тай без оленя туди шлях не знайдеш. Тому вона сіла на оленя і поїхала попереду карети. Довго тривав їх шлях, перепочинок був тільки у Лапландки і Фінки, які дуже зраділи гостям. А наступного дня величезні сніжинки, слуги Снігової королеви, сповістили ,що казковий замок близько. Та й до Нового року залишались лічені години. Треба було встигнути, що загадати заповітне бажання. Дружна компанія підійшла до замку. Через вікно вони побачили сумну картину. В замку було пусто, холодно, Снігова Королева самотньо сиділа на льодяному троні. Ніхто не прийшов до неї на свято, тому що вона ні до кого не була привітною. Раптом пролунав бій годинника. Всі друзі забігли до палацу і загадали бажання:
– Ми хочемо, щоб Снігова королева стала доброю і ніжною.
Коли годинник пробив дванадцять разів, Снігова королева наче прокинулась від довгого сну. Вона сказала:
– Що це було зі мною, чому я так багато років жила в цьому холодному і непривітному замку? Чому тут не лунає музика, немає святкових гірлянд, адже Новий рік щойно наступив?
І тут Герда згадала, що вона прихопила з собою новорічний подарунок для Снігової королеви. Вона витягла з торбинки яскравий пакунок з цукерками і дала його господарці палацу.
– З Новим роком Вас! Нехай він буде щедрим на добро і ласку!
Снігова королева була приємно вражена, адже їй ніхто ще не дарував новорічних подарунків. Вона так розчулилась, що сльоза покотилась у неї по щоці. Ця сльоза розтопила лід у її серці, і з того часу вона стала найдобрішою королевою на землі. А навесні в її палаці розцвіли троянди.

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”