fbpx

в школах України

Туве Янсон “Країна Мумі-тролів”. Мемуари Тата Мумі-троля. Небезпечне літо. Зима-чарівниця”

Автор: Яременко Оксана, учениця 6 – А класу Запорiзької загальноосвiтньої школи І – ІІІ ступенiв № 75 Запорiзької мiської ради Запорiзької областi м.Запоріжжя
Захоплення: люблю читати
Вчитель: Некіга Лариса Миронівна

Відпочиваємо родиною на дачі. Мама готує смачний яблуневий пиріг. Бабуся перебирає ягоди для джему. Татко з дідусем лагодять паркан. Мій молодший брат кожному намагається допомогти, але виходить навпаки. Татко кличе мене і говорить, що в шухляді для нас сюрприз…. Так, я тримаю в руках книгу другу серії “Країна Мумі – тролів” фінської казкарки Туве Янсон, «Видавництво Старого Лева». Приємна на дотик палітурка. Цікава кольорова ілюстрація: чарівною квітучою галявиною гуляють незвичайні симпатичні мешканці. Чорна торбинка, мила пані пудрить свого носика і наче промовляє: “Ласкаво прошу”. Відкриваю книгу, а переді мною ціла портретна галерея героїв, з якими я познайомлюся на сторінках дивовижного фантастичного світу – Долини мумі – тролів. Вже з перших сторінок цієї казкової повісті я відчула, що цю книгу буду читати з великим задоволенням.
“Мемуари Тата Мумі – троля”. Мумі- тато застудився, боліло горло, почувався погано. Мумі- мама – радить йому написати книгу про власну молодість: “Пам`ять з віком потроху підводить”. Тато Мумі- троля, щоб не нудитися в ліжку, почав писати книгу про своє дитинство і молодість. Так з’явилися на світ дивовижні пригоди і неймовірні історії із життя Мумі-тролевого татка. Більш понад усе в повісті “Мемуари Тата Мумі – троля” мене вразило, що в казковому світі є притулок для знайд – мумі – тролів. Невже і в такому райському містечку – Долина Мумі – тролів – є діти, котрі не потрібні своїм батькам? Захоплююсь татусем Мумі – троля, що незважаючи ні на будь – які перешкоди та життєві негаразди, він робить у своєму житті правильний вибір.
“Небезпечне літо” – це просто розповідь про щасливе дитинство: небезпеки, пригоди, театральні вистави. Так захопливо! Наймиліша, найдобріша, найкраща – це слова, (які я завжди знала!) лише про мою матусю, а тепер мій ідеал мами доповнює добра мама Мумі – троля. Вона радо приймає кожного гостя, хвилюючись лише, де поставити нове ліжко і переймається тим, що захоче на десерт новий гість.
Цікаво було прочитати на сторінках дивовижної розповіді «Зима-чарівниця», як відбулося знайомство малого Мумі з Крижаною Панею Зимою. Мумі – троль не бачив і не знав, яким може бути світ без сонця. Так хотілося підтримати пухкенького друга і сказати, що восени воно обов`язково повернеться. Я ніколи не думала про те , що для когось взимку може бути так моторошно та страшно. Маленька Мю на ковзанах, виписуючи чудернацькі вісімки, нагадала мені про мою дивовижну подругу – Воронькову Христину.
Знайомлячись з маленькими фантастичними мешканцями Чарівної Долини, дивуєшся атмосфері доброти, любові, толерантності, домашнього затишку. Тут живуть за єдиним гаслом: всім допомагати, нікого не залишати в біді. На мою думку, нам є чому повчитися у цих незвичайних симпатичних Мумі – троликів.
Раджу прочитати батькам і дітям цей дивовижний “Кодекс мешканців Чарівної Долини”.

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”