fbpx

в школах України

Відгук на прочитану влітку книгу Даніеля Дефо «Пригоди Робінзона Крузо»

Автор: Шимко Софія, учениця 2(6) – Б класу, Першої української гімназії імені Миколи Аркаса, м. Миколаєва
Захоплення: спорт, складання віршів, малювання
Вчитель. Іванова Світлана Валеріївна

Коли дивишся на сучасну географічну карту, розумієш, що на світі майже не залишилось місць, де б не побувала людина. Завдяки технічному прогресу і людським досягненням подорожі, дослідження світу стають більш доступними. Але так було не завжди. Були часи, коли беззахисна людина потрапляла на безлюдний острів і, не маючи засобів для існування, а лише саму жагу до життя, залишалася живою. Саме така історія покладена в основу роману Даніеля Дефо «Робінзон Крузо». У той час роман став ковтком свіжого повітря для людей, але і сучасникові він теж сподобається. Мене особисто пригоди роману захопили, я ніби перенеслася у той час на безлюдний острів.
Даніель Дефо народився в Лондоні 1660 року і став відомий світові, як автор книги про Робінзона Крузо. У творі він розповідає про духовне становлення людини, що за своє життя пережила багато різних події.
Життя героя розпочалось у затишному батьківському домі. Але з часом бажання мандрувати привело до розладу стосунків з батьками. Трохи пізніше цікавість змінюється на головну ціль – збагачення. На шляху до збагачення Крузо не нехтує нічим і навіть втрачає своє моральне обличчя. Потрапивши на безлюдний острів після корабельної аварії, він починає розуміти, що багатство йому ні до чого, а лише його винахідливість,розум допоможуть у баротьбі за життя та підкоренні природи. На острові Робінзон розуміє, яким марним було його життя, вчиться жити по – іншому, витримуючи різні випробування. Герой бореться не тільки з природою, а й із самим собою, зі своїми страхами і хвилюваннями. У Крузо багато справ на острові, він навіть досягає успіхів в облаштуванні свого буття, при цьому постійно розмірковує про свої вчинки у минулому. Врятувавши дикуна П’ятницю і надавши йому притулок, Робінзон ніби спокутує провину перед хлопчиком Ксурі, якого колись продав. Він розуміє, що кожен має право на волю, свободу думок і дій.
Одним із цікавих епізодів є зустріч Робінзона Крузо з дикунами. Також особливе враження на мене справило те, як Робінзон – людина цивілізації – пристосувався до життя в умовах дикої природи. На його прикладі Д. Дефо довів, що людина може перемогти у боротьбі не лише з навколишнім світом, а й із самим собою.
Рекомендую всім познайомитися з цим чудовим твором і насолодитися цікавими пригодами.

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”