в школах України

Відгук про повістину Івана Андрусяка «Стефа і її Чакалка»

Автор: Чайковський Владислав, учень 7-А класу Миколаївської СЗОШ №22
Захоплення: книги, плавання, веслування на байдарці, малювання
Вчитель: Чайковська Наталя Миколаївна

– …То що? Мені все це наснилося? – вголос здивувалася Стефа…
– А який сьогодні день? Може, шістниця, тобто, субота. Це було б добре: нікому не треба йти на роботу, до школи та дитсадка. Мама зробить усім смачні пузі – млинчики та смаженки. А потім ми разом підемо до парку. Там будемо підкидати догори опале листячко і купатися в його дощі. Гарно буде світити сонечко, літатиме павутиння, осідлане хрущами, тими самими, про які складають вірші…
Чомусь мені захотілося саме так закінчити повістину Івана Андрусяка «Стефа і її Чакалка». Можливо тому, що написана вона такою чудернацькою мовою, якою полюбляють розмовляти саме діти. Я згадав себе, коли я вигадував свої слова на поняття, назв яких я не знав чи не пам’ятав. Мама і тато кепкували з мене, а я не міг зрозуміти, у чому річ. Тому й розмовляли вже «моєю мовою». А, можливо, тому, що, читаючи повістину, я на мить став її дійовою особою. Адже починалася вона, як події з мого життя: мама – вчителька, яка зайнята своїми учнями, їхніми зошитами, тестами. Тато працює за комп’ютером. А мені так хочеться, щоб і мені приділяли стільки ж уваги, скільки мама з татом приділяють Вельмишановній Роботі…
І плакав я часто, як та Чакалка, від того, що нічого змінити не міг.
Чакалка… Чи, може, Чаклунка… Вона тут дуже добра. Мабуть, з неї вийде гарна вчителька. Вона дійсно хоче навчити дітей, навіть найнеслухняніших, таких, яким буваю іноді я. І головне, що вона любить їх і ставиться до них з повагою. А ще вона знає, що з таких дітей виростають «справжні Люди».
Але я не згоден з Чакалкою, коли вона говорить, що такі діти не потрібні своїм батькам. Раніше я теж так думав.
Я дуже люблю своїх матусю і татуся. І знаю точно, як сильно вони люблять мене, хоча не знаю, за що… Просто люблять. Бо я їх син, а вони мої батьки.
Взагалі я читати дуже люблю. Читаю різну літературу. Тому і раджу іншим прочитати повістину Івана Андрусяка «Стефа і її Чакалка». Хоча б для того, щоб задуматися над звичайними речами.

Черговий номер

Без имени-1

[contact-form-7 id="3827" title="Замовлення вебінарів"]

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”

13 березня о 19.00 відбудеться вебінар Ольги Гузь
«5 наукових, 5 методичних і
5 практичних секретів вивчення творів постмодернізму в школі
»

1.     Що потрібно знати вчителю про постмоденрізм як спосіб мислення та художній напрям розвитку світової літератури?
2.     Яку інформацію необхідно донести до учнів? Як це зробити просто і зрозуміло?
3.     Коли варто починати говорити з дітьми про явище постмодернізму?
4.     В яких творах, що вивчаються в загальноосвітній школі з 5 класу наявні ознаки постмодерністської літератури? (Постмодерністські мітки в книгах Роальда Дала, Пауля Маара, Діани Вінн Джонс, Корнелії Функе).
5.     Місце і роль творів Михайла Булгакова в передбаченні ситуації постмодернізму в історико-культурному розвитку людства.
6.     Сходинки до вивчення текстів постмодернізму в 11 класі: фентезі, театр абсурду й твори магічного реалізму як перехідний етап до виникнення літератури постмодернізму.
7.     Знакові імена й тексти літератури постмодернізму. Шкільний ракурс: Хуліо Кортасар «Менади», Милорад Павич «Скляний равлик», Даніель Пеннак «Усе для людожерів». Набір секретних засобів впливу на учнів для прочитання й осмислення творів постмодернізму.
8.     Системний аналіз роману «Дім дивних дітей» Ренсома Ріггза як постмодерністського фентезі.

Реєструйтеся на вебінар