в школах України

Віктор Рогозинський

Віктор Валентинович Рогозинський (22.10.1946 – 8.06.2009) – журналіст, редактор, письменник.
Віктора Валентиновича можна по праву назвати журналістом від Бога. Він був автором більше сотні статей різноманітного характеру: методичних, літературознавчих, культурологічних. Багато публікацій присвятив російській литературі, зокрема творчості Достоєвського та поетам “срібного століття”: Бальмонту, Гумільову, Ахматовій, Мандельштаму, Саші Чорному, Хлєбнікову, Цвєтаєвій, Пастернаку тощо. Популярністю користується написана у співавторстві збірка статей “Поэзия “серебряного века”.
Присвятив чимало своїх статей історії та розвитку західноєвропейського театру, а також сам виступав у співавторстві як драматург.
Виступав також і як романіст. Відомий його роман-соната “Кохання маестро Паганіні”, присвячений великому італійському скрипалю та композитору Нікколо Паганіні. Свою останню книжку київську феєрію “Медовый месяц Михаила Булгакова” ВІктор Валентинович надиктовував уже будучи смертельно хворим упродовж місяця. Її унікальність у тому, що вона була написана без чернеток і правок, як кажуть, “з листа”. Київська феєрія “Медовый месяц Михаила Булгакова” — це оригінальна версія все ще маловідомого відтинку життя великого письменника Михайла Булгакова, молодість якого промайнула у його улюбленому місті Києві. Читаючи книжку, одразу відчуваєш, з якою любов’ю Віктор Валентинович описує це місто, в якому народився, виріс, у яке був закоханий… Було ще так багато творчих планів… На жаль, ця книжка стала прощальною…

Черговий номер

Без имени-1

[contact-form-7 id="3827" title="Замовлення вебінарів"]

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”

13 березня о 19.00 відбудеться вебінар Ольги Гузь
«5 наукових, 5 методичних і
5 практичних секретів вивчення творів постмодернізму в школі
»

1.     Що потрібно знати вчителю про постмоденрізм як спосіб мислення та художній напрям розвитку світової літератури?
2.     Яку інформацію необхідно донести до учнів? Як це зробити просто і зрозуміло?
3.     Коли варто починати говорити з дітьми про явище постмодернізму?
4.     В яких творах, що вивчаються в загальноосвітній школі з 5 класу наявні ознаки постмодерністської літератури? (Постмодерністські мітки в книгах Роальда Дала, Пауля Маара, Діани Вінн Джонс, Корнелії Функе).
5.     Місце і роль творів Михайла Булгакова в передбаченні ситуації постмодернізму в історико-культурному розвитку людства.
6.     Сходинки до вивчення текстів постмодернізму в 11 класі: фентезі, театр абсурду й твори магічного реалізму як перехідний етап до виникнення літератури постмодернізму.
7.     Знакові імена й тексти літератури постмодернізму. Шкільний ракурс: Хуліо Кортасар «Менади», Милорад Павич «Скляний равлик», Даніель Пеннак «Усе для людожерів». Набір секретних засобів впливу на учнів для прочитання й осмислення творів постмодернізму.
8.     Системний аналіз роману «Дім дивних дітей» Ренсома Ріггза як постмодерністського фентезі.

Реєструйтеся на вебінар