fbpx

в школах України

Відгук на казку Г. К. Андерсена «Гидке каченя» Прекрасний білий лебідь

Автор: Куськів Анастасія, учениця Пшеничниківський НВК Долинського району Івано-Франківської області
Захоплення: читання книг, малювання, вишивання
Вчитель: Сагайдак Луїза Михайлівна

Лебеді… Хто з нас не любить цих величавих білосніжних птахів з гордою поставою! Дивлюся на них і згадую данського казкаря Ганса Крістіана Андерсена.
Нещодавно я прочитала «Гидке каченя». Яке диво ця казка! Вона торкнулася найпотаємніших куточків моєї душі. З перших рядочків я поринула у чарівний світ казки. Я мандрувала з каченятком пташиним двором, до річки і до бабусиної хатинки. А ще я співчувала нещасному пташеняті, коли з нього глузували домашні птахи, безмежно хвилювалася, щоб воно пережило люту зиму. Автор так чуттєво і глибоко описує всі пригоди і нещастя гидкого каченяти, що мені на очі наверталися сльози. Я захоплювалася його неймовірною витримкою, терплячістю, покірністю. Неважко здогадатися, що
Г. К. Андерсен мав на меті розповісти про те, як через пихатість одних часто страждають інші, кращі і розумніші.
Найбільше вразив мене епізод зустрічі гидкого каченяти з лебедями. Яким же було його здивування, коли у прозорій воді воно побачило прекрасного птаха – самого себе.
Відомо, що казка «Гидке каченя» відображає життя самого автора. Провінційний юнак, з якого глузували однолітки, університетські друзі, вчителі, що так схожі на дурних курей, пихатих індиків, зображених в казці, став чудовим і відомим казкарем, розправив свої крила, як білий лебідь, і полетів у широкий світ. Адже «не біда з’явитися в качиному гнізді, якщо ти вилупився з лебединого яйця».
Я раджу всім прочитати казку «Гидке каченя». Вона не тільки цікава і захоплююча, а й дуже повчальна. Я хочу попросити вас, коли ви прочитаєте цей твір, хоч на хвилинку замисліться, що поруч є люди, можливо, не дуже вродливі, можливо, не зовсім модно одягнені, але в їх грудях б’ється щире, лагідне, величне серце, завдяки якому ці люди схожі на прекрасних білих лебедів. Подумайте про те, що інколи вони потребують вашої допомоги, любові, доброти і підтримки.

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”