fbpx

в школах України

Відгук на роман Жуля Верна “П’ятнадцятирічний капітан”

Автор: Козінцева Анна, учениця 6-В класу, гімназії № 267 м. Києва
Захоплення: читання, танці, іноземні мови, великий теніс
Вчитель: Попова Надія Павлівна

Цим літом я прочитала багато книг із запропонованих нам для літнього читання. Найбільше мені сподобався роман французького письменника Жуля Верна “П’ятнадцятирічний капітан”, і я вирішила прочитати ще якусь його книжку. І свій вибір я запинила на книзі “За вісімдесят днів навколо світу”, яку вже давно хотіла прочитати.
Виявилося, що цей твір розповідає про мандрівку одного поважного джентльмена, Філеаса Фогга, та його відданого слуги навколо світу в наслідок парі. Головний герой, Філеас Фогг, був відважний та відчайдушний, добрий, пунктуальний, але трішки мовчазний. До речі, мені дуже подобаються такі риси чоловічого характеру. Ще мені сподобався Паспарту, відданий слуга містера Фогга, француз, який жадав знайти собі спокійного господаря, яким на початку книжки і був Філеас Фогг. Завдяки тому, що Паспарту був співаком, працював у цирку і працював старшим пожежним у Парижі, він із легкістю виплутувався із будь-яких ситуацій. Ще Паспарту був дуже розумний, завдяки чому він зміг урятувати жінку від неминучої смерті. Цю жінку звали місіс Ауда, вона була доброю та сміливою. І Філеас Фогг її відразу полюбив. Ще з ними подорожував детектив на ім’я Фікс, який шукав крадія п’ятдесяти п’яти тисяч фунтів стерлінгів та підозрював у цьому злочині англійця.
Найбільше мені сподобалась подорож Америкою, бо на цьому континенті з нашими героями сталися дуже цікаві пригоди. Завдяки своєму розуму та спритності герої зуміли подолати всі перепони на своєму шляху. Мені здається, що якщо б не було таких перешкод, як, наприклад, недобудована залізниця, алкоголь, завчасне відправлення корабля, Філеас Фогг та Паспарту приїхали би набагато раніше призначеного терміну. Але тоді вони б не зустріли Ауду, майбутню дружину Філеаса Фогга, і тоді було б не так цікаво читати книгу. А ще мені дуже подобається, що вона має щасливий кінець.
Врешті-решт головні герої таки об’їхали весь світ за вісімдесят днів, Філеас Фогг виграв парі у двадцять тисяч фунтів стерлінгів та ще й знайшов власне щастя – місіс Ауду, яка стала його дружиною!
Твір “За вісімдесят днів навколо світу” розвиває фантазію, уявлення. Мені він сподобався ще й тому, що дає можливість подорожувати навколо світу, сидячи у себе дома на дивані. Він допомагає краще познайомитись із засобами пересування, різними країнами та містами, зі звичаями народів світу. Я сама дуже люблю подорожувати, але, на жаль, не була за кордоном. І тепер, прочитавши цю книгу, я маю більше уявлення про країни, в яких ніколи не була. А ще, коли я виросту, обов’язково вирушу у навколосвітню подорож, але більш сучасними засобами пересування!
Дякую Жулю Верну за те, що він написав таку чудову книгу!

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”