в школах України

Відгук «Улюблена казка»

Автор: Макута Дарина, учениця 7 -Б класу ЕНВК «Школа майбутнього» м. Ялта.
Захоплення: малювання
Вчитель: Фурсенко Ольга Федорівна

Сучасник А.С.Пушкіна С.Т.Аксаков написав казку «Яскраво-червона квіточка» у 1858 році. З того часу пройшло вже 155 років. Наше покоління читачів знайомиться з казками спочатку в усній формі, оскільки їх розповідають або читають нам дорослі. І лише, коли ми вже навчимося читати самі, то впізнаємо, що казки бувають народними і літературними.
Справжніми шанувальниками російської народної творчості були О.Афанасьєв, В.Даль, М.Лермонтов і багато інших майстрів слова, які складали власні казки на фольклорній основі. А ось казку С.Аксакова взагалі не сприймаєш як авторську, настільки вона органічно входить у свідомість читача як приклад доброти, благородства, подяки, щирості – всього того, що називається духовною красою людини. Ця краса непідроблена і непоказна, адже це краса російської душі.
Головна героїня казки Настя пов’язує з яскраво-червоною квіточкою свою мрію про щось незвичайне, прекрасне, чудове, а виявляється, що вона сама і є той скарб, у якому містяться усі справжні загальнолюдські цінності: відданість, самопожертва, любов, безкорисливість. Чари злого чарівництва – це і обман, і підлота, і бажання мстити, погубити, знівечити. Але навіть у зачарованому герої, що прийняв вигляд чудовиська, все одно зберігаються відчуття, які не можна знищити, саме вони і допомагають навіть тоді, коли здається, що вже нічого не може врятувати від жорстокої долі .
Ми чекаємо від казки дива, і воно відбувається. А хіба не диво та висока майстерність, яку виявив автор твору, надавши нам зразок, гідний захоплення і наслідування? Казковий світ дивує і одночасно викликає бажання діяти, виховувати у собі кращі якості характеру, працювати над собою, а до друзів залучати тих, хто не заздрить і маскується, а відверто висловлює свою думку і приходить на допомогу у важкі моменти життя.

Черговий номер

58281963_6115398729691_4931406545037557760_n.png

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”

24 квітня о 19.00 відбудеться вебінар Лариси Ціпов’яз
«Як це працює:
10 дієвих ключів до аналізу та інтерпретації новинок у програмі
»

Дорогі вчителі! Приходьте 24 квітня на вебінар Заслуженого вчителя України Лариси Ціпов’яз «Як це працює: 10 дієвих ключів до аналізу
та інтерпретації новинок у програмі»
Окрім сертифікату, відеозапису вебінару та презентації ведучої,
учасники отримають корисний ПОДАРУНОК: ексклюзивні матеріали для ефективної роботи з творами: Р. Баха «Чайка Джонатан Лівінгстон»
та П. Маара «Що не день, то субота», «Машина для здійснення бажань»,
а також авторські сценарії змістовних і веселих інтелектуальних ігор для 5-11 класів, які можна використати для проведення заключних уроків, позакласних заходів та під час червневої практики.

Реєструйтеся на вебінар