fbpx

в школах України

Зміст № 5, 2014

Педагогічна хроніка
Ніколенко О. М., Бережна Т. І. Всеукраїнський конкурс «Учитель року — 2014» у номінації «Світова література» м. Одеса.2

Сузір’я видатних педагогів
Хроменко I. А. Педагогіка вчителя-новатора Є.М. Ільїна як орієнтир у використанні інновацій на сучасному уроці світової літератури.6

Фахові проблеми
Богосвятська А. І. Нові тенденції вивчення біографії письменника.10

Конкурс «Секрет мого педагогічного успіху»
Ляшенко І. М. Розвиток здібностей учнів до словесної творчості.21
Кречетова О. М. Мій фаховий успіх — вдало проведений урок.23
Кругла Л. В. Діяльність учителя-словесника з організації краєзнавчої роботи.26

Конкурс «Урок, яким я пишаюся»
Пушкарь О. М. «Серебряного века силуэт». Художественные открытия «серебряного века» русской поэзии.34

На допомогу вчителю
Матеріали Л. В. Капусти, О. В. Янкович, О. Л. Мазур, С. І. Полудень, Р. В. Примаченко — учасників
дистанційного тренінгу «Організація методичної роботи з учителями світової літератури».39

Позакласні заходи
Михайляк Г. Г. У світі усе починається з мами. Сценарій до Дня матері.44
Назарчук О. І. Мандрівка до загадкової країни Читалії. Театралізоване дійство. 49
Козієва В. В. Подорож Маленького Принца до Країни літературних героїв. 54

Учівський конкурс «Театральний дебют»
Колективна творча робота «Театр у школі».56
Підручна І. Моя найкраща роль у шкільній виставі — роль Пасербиці! .57

Атестація вчителя: шлях до майстерності
Морозюк Л. М. Данте Аліг’єрі – видатний мислитель і поет Італії межі Середньовіччя і Відродження.58

Літературна гра
Дець Н. С. «Коштовний вантаж» книг. Урок–літературний брейн-ринг.61

 

Коментарі:
hala #24 травня 2014 в 18:36+4
ДОРОГА РЕДАКЦІЯ! Дякую за привітання.
І вам вітання, що ми успішно завершуємо навчальний рік. Це завдяки вашій невтомній праці нашому журналу вдається зростити талановитих педагогів. Дякуємо за творчі конкурси для нас і наших вихованців, де кожен може проявити свої таланти. Вдячні за публікації, які допомагають у роботі…
І вам успіхів і натхнення. zst

Анна-Марія Богосвятська #30 травня 2014 в 09:10+4
Приєднуюсь до вітань з достойним завершенням навчального року! І дійсно “ЗЛ” сьогодні для вчителя – це і натхнення, і порадник, і друг, і можливість для вчителів з усієї України обмінюватись думками, ділитися власним досвідом.
Актуальний матеріал – результати проведення Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2014”. Вітаємо переможця Юрія Михайловича Швачку! Раді та горді за всіх інших конкурсантів, від яких чекаємо матеріалів та майстер-класів.
Одна з найулюбленіших рубрик – “Сузір’я видатних педагогів”, яку веде І.А. Хроменко. Натхненна розповідь про словесника-новатора Є.М. Ільїна нагадала студентські роки, коли в бібліотеці (а не в Інтернеті!) навчалась по його книжках “Шлях до учня”, “Герой нашого уроку”, робила довгі виписки, посміхалась від задоволення або плакала над цими сторінками. Чекаємо на продовження.
Завжди з трепетом читаю роботи учасників конкурсу “Секрет мого педагогічного успіху”. Неординарне рішення пропонує І.М. Ляшенко – творче використання прийомів фантазування казкаря Дж. Родарі на уроках світової.
О.М. Кречетова робить важливий наголос: успіх вчителя – вдало проведений урок, любов до свого предмета. Як з цим не погодитись?..
Блискучий краєзнавчий матеріал (таблиці, фрагменти уроків, екскурсії) по Одещині зібрала Л.В. Кругла.
Одне з найсильніших вражень цього номеру – конспект на конкурс “Урок, яким я пишаюся!” О.М. Пушкарь. Об’єм, почуття, атмосфера, звуки, кольори, навіть запахи епохи срібної доби. До того ж – театралізовані моменти, робота в групах, знайомство з неординарними постатями початку ХХ століття. Блискуче!
Як фахівцю, який часто зустрічається з вчителями на курсах підвищення кваліфікації для мене надзвичайно корисними виявилися матеріали учасників дистанц.тренінгу “організація метод.роботи з учителями світової літератури”, а також передік питань, актуальних, за визначенням учасників тренінгу, для розгляду на шкільних МО вчителів СЛ.
Ніжний сердечний сценарій “У світі все починається з мами” Г.Г. Михайляк, захоплююча “Мандрівка до загадкової країни Читалії” О.І. Назарчук, цікава розумна “Подорож Маленького Принца до Країни літературних героїв” В.В. Козієвої.
Особливе слово подяки – нашим учням, які взяли участь у конкурсах “У світі все починається з мами” та “Театральний дебют”. Це не просто наше майбутнє, це СУЧАСНЕ – ліричне, тонке, глибоке, мудре, творче, небайдуже. Дякуємо вам, прекрасні!

Natalja30 #31 травня 2014 в 22:02+2
Добігає до кінця півріччя – незабутні зустрічі із колегами на сторінках часопису. Скільки вражень від творчих майстринь педагогічної ниви!
Шановні колеги, керівники МО, цей номер журналу вам допоможе у складанні плану роботи шкільного методичного об’єднання. Дистанційний тренінг демонструє найкращі роботи учасників -це зразок ще однієї важкої щоденної праці вчителя. Дякую творчому колективу часопису,що маю можливість повчитися на матеріалах Л.В.Капусти,О.В.Янковича,О.Л.Мазур,С.І.Полудень,Р.В.Примаченко.
Не пропустіть і завітайте на сторінки позакласних заходів МихайлякГ.Г., НазарчукО.І. та КозієвоїВ.В.

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”