fbpx

в школах України

Відгук на книгу Даніеля Дефо «Робінзон Крузо»

Автор: Віолетта Жуковська, учениця 6 класу Миколаївської ЗОШ № 51
Захоплення: курси акторської майстерності, читання художньої літератури, спорт (плавання).
Вчитель: Мукан Наталя Михайлівна

Сьогодні я хочу представити вам всесвітньовідомий роман «Робінзон Крузо». Пройшло багато років з того часу, як Даніель Дефо написав цей твір, але й досі він читається з великою цікавістю.
Мільйони людей перечитують цю книгу знову і знову, і кожен знаходить у ній щось своє. Діти уявляють себе Робінзоном, його ім’я стало відомим навіть тим, хто не знайомий з історією цього героя.
Ця книга не має вікових обмежень. Перегортаючи сторінки роману Дефо, кожен хоча б раз задумався про те, як важко жити одному, коли у тебе немає близьких, коли ти не знаєш, що чекає на тебе завтра. Робінзон був відважною та сміливою людиною. І попри всі страхи він продовжував боротися та радіти життю з надією, що колись все-таки він повернеться додому.
Спочатку героєві було важко: бідолаха боявся всього, адже він навіть не знав, де знаходиться. Багато чого Робінзонові доводилося винаходити заново, адже на безлюдному острові не завітати до крамниці, щоб купити потрібну тобі річ, і не запитати поради у вірного товариша. Наш герой постійно працює, щось будує, майструє, розчищає, відкриває. Через деякий час пан Крузо звикає до нового оточення, але труднощі та небезпека чатують на нього мало не щодня.
З часом Робінзон завів власне господарство, викопав велику затишну землянку, вирощував хліб, а ще через деякий час врятував від тубільців людину, яка стала героєві вірним другом. Так ми знайомимося з іще одним персонажем цієї незабутньої історії – П’ятницею.
Пройшло цілих довгих 28 років, доки доля зглянулась над героєм, надавши йому можливість повернутися додому.
Я вважаю, що саме працелюбність, терпіння і величезна сила волі допомогли Робінзонові залишитися Людиною. Приклад Робінзона Крузо показує, що сильна духом, цілеспрямована людина зуміє впоратися з будь-якими труднощами та подолати життєві незгоди.
А ти, юний читачу, хотів би опинитися на безлюдному острові, відчути себе Робінзоном, знайти свого П’ятницю? Тоді вирушай у подорож – читай роман Даніеля Дефо «Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо»!

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”