fbpx

в школах України

Відгук на прочитану книгу Антона Сіяніки «Микита Кожум’яка»

Автор: Жила Діана, учениця 6-А класу Мукачівської СЗОШ №4
Захоплення: люблю читати та пізнавати щось нове
Вчитель: Білак Андріана Валеріївна

Я дуже люблю читати книги. Книги роблять наше життя цікавішим, різноманітнішим, вчать нас мудрості та справедливості,захоплюють і розвеселяють,підказують вихід із складного становища.
Під час літніх канікул я прочитала дуже цікаву книжку сучасного дитячого письменника Антона Сіяніки під назвою «Микита Кожум’яка». Головний герой книги – маленький хлопчик Микита, син славетного богатиря Кирила Кожум’яки – героя українських казок та билин. Йому дуже хотілося бути таким самим дужим та відважним, як і батько. Але він був слабким і нерішучим хлопчиком, його постійно кривдили однолітки і Микитка приходив додому з синцями. Щоб перевиховати хлопчика і навчити його різним премудростям, батько привіз Микиту на літні канікули в село до діда Данила. Дід виявився не звичайним старим, а великим Майстром, чарівником. Завдяки дідовій школі мудрості Микитка поринає у чарівний світ пригод. Маленьке телятко Горинич, ельф-лісовичок Рисик та водяна принцеса Іва стали для хлопчика справжніми друзями. Разом вони потрапляли в різні цікаві пригоди і дружба їхня витримала чимало випробувань. Друзі разом виступили проти злої Болотяної Відьми, яка хотіла знищити увесь світ. І тільки завдяки справжній міцній дружбі Микита разом з друзями змогли її перемогти і врятувати світ.
Найбільше з усіх героїв мене вразила водяна принцеса Іва. Це дуже хоробра, добра русалочка з непростою долею. Коли Іва дізналася, що її мама – Болотяна Відьма, вона не відсахнулася,не злякалася, а захотіла її повернути. Колись Болотяна Відьма була першою красунею в підводному світі та мала такий чарівний голос! Але горе зломило нещасну, ненависть випалили її серце, а жадоба помсти перетворила її на чудовисько. Русалочка з вірними друзями пройшла через складні випробування, дістала чарівний Жар-Квіт і забажала найзаповітніше – щоб тато і мама були щасливі і ніколи не розлучалися. Таке сильне і щире бажання дівчинки помирило і об’єднало
її батьків. Світло перемогло Морок, адже тільки доброта і любов здатні творити справжні чудеса.
Також мені дуже сподобався дід Данило. Майстер дуже мудрий, справедливий, цікавий. Він вчив Микиту не тікати від страхів: «Страх не можна побороти… Крізь нього пройти треба. Як крізь туман. Тому що страх тільки в туманності живе. На світлі він тане.» Також він вчив онука жити і робити так, щоб не шкодити іншим, говорити правду, допомагати іншим.
Дід виявився справжнім філософом та мудрецем і вчив Микиту багатьом життєйським премудростям.
«Микита Кожум’яка» – це чудова та повчальна книга. Вона вчить нас бути хоробрими, цінувати любов і дружбу понад усе, ніколи не здаватися і переборювати свої страхи. Автор настільки легко і захоплююче розповідає про всілякі випробування і пригоди героїв, що все хочеться прочитати сьогодні і нічого не відкладати на завтра. Я раджу всім прочитати цю книгу.

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”