fbpx

в школах України

Відгук про прочитану книгу Памели Треверс «Мері Поппінс»

Автор: Івченко Дарина, учениця 6 класу Панчівської загальноосвітньої школи І-ІІІступенів Новомиргородського району Кіровоградської області
Учитель Добровольська Ольга Вікторівна

Цього літа я знову проводила канікули у бабусі. Одного дня, переглядаючи в шафі книги, мій погляд зупинився , прочитавши дивакувату назву на обкладинці. Сторінка за сторінкою – і ось я вже не належу реальному світові. Я з головою поринула у непередбачуваний світ фантазії письменниці Памели Треверс… А закінчивши читати книгу, зацікавилась інформацією про авторку. Виявилось, що в житті у неї було зовсім інше ім’я.
Народилась Хелен Ліндон Гофф в австралійському містечку Мерібороу, розташованому на березі річки Меріривер. До речі, назву містечка можна перекласти як Мері град. Отже, ім’я героїні казкової епопеї було визначене назвою рідного містечка авторки. Свій особистий світ письменниця старанно оберігала від сторонніх очей. Якось їй запропонували написати автобіографію до літературної енциклопедії. Для неї це виявилось дуже складним завданням. Опис власного життя перетворився на розповідь про Мері Поппінс. У 1934 році, коли її перша казкова повість «Мері Поппінс» побачила світ, до Х.Л. Гофф прийшла слава. Книжка вийшла великим накладом і була підписана П. Л. Треверс, псевдонімом, який взяла письменниця.
Мені дуже сподобалася її книга про незвичайну виховательку .
Вона цікава і наповнена різними пригодами, які роблять її особливою. З першого погляду Мері Поппінс здавалася суворою, сердитою, але в душі вона була доброю та лагідною. А ще її вишуканості та елегантності позаздрить кожна маленька леді. Коли я читала цю книгу, уявляла себе на місці Джейн та Майкла. Я також хотіла б побачити місіс Коррі, разом з ними запускати повітряного змія. Я вважаю, що ця книга – найфантастичніша, найцікавіша і, взагалі, найкраща. Я прочитала її ще на початку літніх канікул, але в мене ще й досі залишилось дуже багато вражень і приємних спогадів. Закривши очі, я уявляю, як вони у повітрі летіли на кульках. Але найбільше мене вразило те, що попри всю суворість Мері Поппінс, діти дуже її полюбили. І я дуже сумувала, коли вона покинула родину Бенксів. Я раджу всім прочитати цей твір, і якщо ви не вірите моєму слову, я сподіваюсь, що, прочитавши книгу, ви все ж таки зрозумієте чарівний світ фантазій і пригод, створений Памелою Тревенс.
Мері Поппінс довершена в усьому – завжди гарно вбрана, чепурна, досконало знає правила етикету, прекрасно доглядає дітей, шиє, штопає їхні речі, лікує, коли ті хворіють. І при цьому несмачні гіркі мікстури, які вона дає дітям, перетворюються на улюблені ними соки чи навіть морозиво. І все це з однієї і тієї ж пляшечки! Мері Поппінс навчає дітей доброти і умінню розпізнавати добро в оточуючих, не вимагати від людини того, що вона не в змозі зробити, не задавати запитань, коли знаєш відповідь.
Усе майно героїні складається з парасольки і великої сумки. Вона уміє створювати пригоди ні з чого: із звичайнісіньких предметів і за звичайнісіньких умов. Своїх вихованців Поппінс навчила двом найголовнішим в житті речам: умінню бачити казкове в звичайних речах і не боятися будь-яких змін.
Отже, дорогі ровесники, спішіть прочитати казкові повісті англійської письменниці Памели Ліндон Треверс про Мері Поппінс. Цілком можливо, що і з вами також стануться усілякі дивні пригоди. Адже недаремно нянечка стверджує: «Я зможу все, що завгодно й навіть більше, коли схочу».

Черговий номер

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”