в школах України

Відгук на твір Даніеля Дефо «Робінзон Крузо»

Автор: Галушко Максим, учень 7-А класу Маньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Черкаської області.
Учитель: Северин Ольга Захарівна

Нещодавно прочитав роман Даніеля Дефо «Робінзон Крузо». Він спонукав мене захоплюватися тим, що може зробити людина, маючи непохитну волю та цілеспрямованість. Жодне випробування не змогло зламати характер Робінзона. Він кинув виклик обставинам і переміг їх.
Події відбуваються на безлюдному острові біля берегів Америки, куди був викинутий Робінзон після катастрофи, під час якої весь екіпаж судна, крім нього, загинув. Переборовши відчай, він рятує весь інструмент та запаси їжі.
Крузо поселяється на острові, будує собі житло, вчиться шити одяг, випалювати посуд з глини, засівати поле… Також зміг приручити диких кіз, що дало можливість мати молоко та м’ясо, шкіру для пошиття одягу.
Досліджуючи острів протягом багатьох років, герой знайшов сліди дикунів, які інколи з’являлися на різних частинах острова і влаштовували канібалізм. Одного разу він врятував полоненого дикуна, якого збиралися з’їсти. Згодом навчив його англійської мови і дав ім’я П’ятниця, адже врятував саме в цей день тижня.
Після 28-ми років, проведених на острові, в 1687 році Крузо разом із другом повертається в Англію до своїх рідних, які вважали його загиблим.
Мені дуже сподобався незламний характер Робінзона. Він уособлює кращі риси всього людства. Людина не повинна боятися труднощів. Ця думка є лейтмотивом твору «Робінзон Крузо». І саме тому історія звичайного моряка, який завдяки наполегливій праці та незламному характеру, зумів вижити та підвищитися над несприятливими обставинами, буде ще довго хвилювати читачів цієї чудової книги. Приклад Робінзона доречний не лише на безлюдному острові, але й у повсякденному житті.
Хто ще не встиг познайомитися з цією диво-книгою, поспішайте, запевняю, не пошкодуєте!

Черговий номер

58281963_6115398729691_4931406545037557760_n.png

Зміст № 9, 2019

Педагогічна хронікаМіжрегіональний круглий стіл «Зарубіжна література в Новій українській школі» за участі авторського колективу під...

Read More

Зміст № 7-8, 2019

Щоб не прийшли шарикови…Хроніка громадського обговорення «Мовно-літературної галузі» в проєкті Державного стандарту базової середньої освіти...

Read More

Зміст № 6, 2019

Редакційна вітальня«Насамперед, побажаю собі… стати пані Гармидер!»Ексклюзивне інтерв’ю Наталії Рудніцької. . .4 Фокус на дитинуНаталія...

Read More

Новини

Copyright © Журнал "Зарубіжна література в школах України"

Розробка сайтів студія “ВЕБ-СТОЛИЦЯ”